Partnerzy serwisu:

Będzie nowa kładka przy przystanku SKM Gdańsk Stocznia. Przetarg na projekt

Redakcja 12.02.2021

Będzie nowa kładka przy przystanku SKM Gdańsk Stocznia. Przetarg na projekt
fot. DRMG
Do końca tygodnia zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie projektu przebudowy kładki dla pieszych przy przystanku SKM Gdańsk Stocznia. Prace nad opracowaniem dokumentacji mają zakończyć się w I kwartale 2022 r.
Kładka dla pieszych na stacji SKM Gdańsk Stocznia wymaga przebudowy. Aby to umożliwić, konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej. Celem opracowania jest przyszła zmiana skrajni kładki nad torami. Przebudowa kładki wraz z budową wind dla osób niepełnosprawnych, oświetlenia, odwodnienia oraz schodów poprawi pieszą komunikację pomiędzy ul. Jana z Kolna oraz ul. Kolejową, a także zwiększy poczucie komfortu użytkowników korzystających z komunikacji zbiorowej organizowanej przez PKP SKM.

Projekt będzie musiał uwzględnić pozostawienie i remont konstrukcji kładki w części nad ul. Jana z Kolna, dającej możliwość wykonania w przyszłości przebudowy obiektu z ewentualnym poszerzeniem pasa drogowego. Opracowanie projektu będzie poprzedzone oceną stanu technicznego kładki, badaniami geotechnicznymi i geologicznymi.

Przetarg na opracowanie projektu zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Prace nad opracowaniem zakończą się w I kwartale 2022 r. Otwarcie ofert zaplanowano na początku marca.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony