Partnerzy serwisu:

Bazylea kupuje 25 tramwajów od Stadlera

Witold Urbanowicz 11.02.2021

Bazylea kupuje 25 tramwajów od Stadlera
mat. BLT
Firma BLT, jeden z dwóch operatorów tramwajowych w Bazylei, zawarł umowę z firmą Stadler Rail na dostawy 25 tramwajów, które mają zastąpić pojazdy Schnidlera. Dostawy zaplanowano od 2023 r.
Tramwaje Schindlera są eksploatowane od blisko 40 lat i wymagają wymiany. BLT podpisał właśnie umowę ze Stadlerem na dostawy 25 nowych pojazdów. Wartość umowy, uwzględniając wszystkie opcje, w tym serwis i części zamienne, to ok. 125 mln franków. W ciągu najbliższych kilku miesięcy specyfikacja tramwajów zostanie szczegółowo opracowana, a wniosek o dofinansowanie trafi do rządu federalnego i kantonów, by od września 2021 r. mogło zostać uruchomione finansowanie.

Pojazdy zostaną zaprojektowane i wyprodukowane na terenie Szwajcarii. Siedmioczłonowe tramwaje będą miały 45,5 m długości i 2,3 m szerokości. Każdy z nich pomieści 160 pasażerów stojących, 96 siedzących na miejscach stałych i siedmiu na miejscach rozkładanych. Przewidziano osiem par podwójnych drzwi. Udział niskiej podłogi został określony na 85%, przy czym niskopodłogowa część ma obejmować przestrzeń od pierwszych do ostatnich drzwi. Wozy będą w pełni klimatyzowane.

Zaplanowano w każdym pojeździe pięć zintegrowanych wózków, z czego cztery z nich będą napędowe. Tramwaje będą wyposażone w system ostrzegania o kolizji. Prędkość maksymalną określono na 80 km/h. Dodatkowo konstrukcja pojazdu będzie umożliwiała montaż w podwójnych drzwiach dodatkowego stopnia dla zmniejszenia odstępu, co ma stanowić ułatwienie dla rowerzystów.

Sieć składa się z 13 linii, z czego dziewięć obsługuje BVB, a cztery BLT. Długość torowisks wynosi 79 km. Po zakończeniu dostaw stan floty BLT będzie się utrzymywał na podobnym poziomie, co dotychczas. Będzie się ona składała z 63 tramwajów o długości 45 m.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony