Partnerzy serwisu:

Bazylea: BLT ogłosiła przetarg na dostawę 25 pojazdów LRV

Rafał Dybiński 25.05.2020

Bazylea: BLT ogłosiła przetarg na dostawę 25 pojazdów LRV
fot. Olaf Baumann
Spółka Baselland Transport (BLT) ogłosiła przetarg na dostawę 25 pojazdów tramwajowych LRV z opcją na dodatkowe piętnaście jednostek – informuje "International Railway Journal".
Jednokierunkowe składy o szerokości 2,3 m będą miały długość 45 m i muszą mieć co najmniej 75 proc. powierzchni z niską podłogą z miejscami dla wózków na każdym końcu. Wymagane jest w nich osiem szerokich drzwi na niższym poziomie oraz co najmniej 100 miejsc pasażerskich, a także 160 dla podróżnych stojących. Ostateczny termin składania ofert upływa 16 października. Minimalny okres, w którym oferent będzie związany wyznaczono do 31 grudnia 2021 roku. BLT planuje oddanie nowych pojazdów do eksploatacji pod koniec 2023 roku.

Partie opcjonalne składają się z transz obejmujących co najmniej pięć pojazdów do maksymalnie 15 pojazdów i można będzie je zamówić do 31 grudnia 2018 roku.

Sieć tramwajowa w Bazylei ma długość 65,7 km. Dwanaście linii obejmuje dwie transgraniczne trasy. Jedną do niemieckiego Weil am Rhein (nr 8) i jedną do francuskiego Saint-Louis (nr 3) z budowanym przedłużeniem do portu lotniczego EuroAirport Bazylea-Miluza-Fryburg. Jedna z linii (nr 10) ma również jeden przystanek na terenie Francji w Leymen. Dziewięć linii (1, 2, 3, 6, 8, 14, 15, 16 i 21) obsługuje Basle Transport Authority, a trzy (10, 11 i 17) pozostałe Baselland Transport. Długość tras linii wynosi w sumie 88,5 km.

Pojazdy LRV muszą spełniać szwajcarskie przepisy federalne dotyczące użytkowników o ograniczonej sprawności ruchowej i muszą mieć możliwość funkcjonowania w sieci Basle Transport Authority (BVB). Będą także autoryzowane przez Szwajcarską Federalną Agencję Transportową (BAV). Nowe pojazdy zastąpią 40 tramwajów Schindlera z końca lat siedemdziesiątych i wczesnych lat osiemdziesiątych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony