Partnerzy serwisu:

Barcelona kupuje 105 autobusów od MAN-a. Hybrydy i CNG

Jakub Dybalski 20.05.2019

Barcelona kupuje 105 autobusów od MAN-a. Hybrydy i CNG
fot. Alf van Beem, lic. CC 1.0
Transports Metropolitans de Barcelona (TMB) przyznał właśnie trzy duże zamówienia na dostawę niskoemisyjnych autobusów niemieckiemu producentowi MAN. To w sumie 105 pojazdów, które zastąpią najstarsze diesle w taborze przewoźnika.
Zamówienia, które zrealizuje MAN to dostawy 49 autobusów z napędem CNG o standardowej długości 12 metrów, 26 autobusów również z napędem na gaz ziemny, ale przegubowych, a także 30 autobusów standardowej długości o napędzie hybrydowym.

W sumie MAN zarobi za te autobusy 34 664 700 euro. Dostawa ma być ekspresowa, bo według informacji producenta pojazdy trafią do Barcelony jeszcze w tym roku. Zaplanowano ją między wrześniem a grudniem.

Barceloński przewoźnik korzysta z dużej floty 1140 autobusów. Nowe zakupy mają mocniej przestawić TMB na niskoemisyjność i zastąpić używane dziś, nawet kilkunastoletnie autobusy z napędem diesla. Nie będą to jednak pierwsze takie autobusy. TMB ma w swoich zajezdniach autobusy elektryczne, a po ulicach już teraz jeździ ok. 350 autobusów CNG. Napęd gazowy jest zresztą w Hiszpanii popularny. Bardzo duży tabor CNG kursuje m.in. po Madrycie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony