Partnerzy serwisu:

Aż 10 ofert na drugi tor na Chorzowskiej w Świętochłowicach

Witold Urbanowicz 09.11.2019

Aż 10 ofert na drugi tor na Chorzowskiej w Świętochłowicach
fot. GSV
Dawno nie było takiego urodzaju, jeżeli chodzi o liczbę ofert w przetargu tramwajowym. O zamówienie Tramwajów Śląskich na przebudowę trasy w Świętochłowicach w ciągu ul. Chorzowskiej ubiega się aż 10 podmiotów. Efektem robót będzie drugi tor, co pozwoli na zwiększenie częstotliwości kursowania tramwajów.
Przedmiotem przetargu jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach na odcinku od skrzyżowania z Bytomską do ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej z dobudową drugiego toru. Dokładnie inwestycją objętych zostanie ok. 5300 metrów toru pojedynczego. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj. W wyniku inwestycji przepustowość tej trasy zwiększy się praktycznie dwukrotnie.

W piątek 8 listopada upłynął termin składania ofert. Tramwaje Śląskie będą miały w czym wybierać: w sumie wystartowało 10 podmiotów. W budżecie, określonym na kwotę 40,8 mln zł brutto, zmieściło się pięć firm. Najtańszą propozycję złożyło konsorcjum firm Spec Bruk z Libiąża, Spar-Tor z Krakowa i Progreg Budownictwo z Krakowa, które proponuje 36,521 mln zł brutto. NDI złożyło ofertę na 37,535 mln zł brutto. Balzola zaproponowała 39,938 mln zł brutto, a KZN Rail – 39,471 mln zł brutto. ZUE jest gotowe wykonać prace za 40,406 mln zł brutto.

Pozostałe oferty przekraczają budżet. Konsorcjum Silesia Invest oraz Tor-Kar-Sson złożyło ofertę na 41,080 mln zł brutto. Tor-Krak proponuje 41,106 mln zł brutto, Trakcja PRKiI – 46,4723 mln zł brutto, a Aldesa Construcciones i Coalvi – 49,951 mln zł brutto.

O wyborze zdecydują cena (80%), gwarancja (10%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na realizację zamówienia przeznaczono 16 miesięcy.


Zakres inwestycji,  mat. Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony