Partnerzy serwisu:

Autosan z umową na elektrobusy dla Częstochowy

Witold Urbanowicz 10.09.2020

Autosan z umową na elektrobusy dla Częstochowy
fotfot. MPK Częstfot. MPK Częstochowa
Dzisiaj (10 września) MPK Częstochowa podpisała umowę z Autosanem na najem 15 autobusów elektrycznych o długości ok. 12 m wraz z infrastrukturą do ładowania. Przewoźnik postanowił dopłacić i zaakceptować jedną jedyną ofertę, jaką złożył Autosan.
Przedmiotem umowy jest dostawa w formie najmu 15 sztuk fabrycznie nowych elektrycznych autobusów niskopodłogowych klasy maxi (12-metrowych) wraz z infrastrukturą do ładowania. Wykonawca ma dostarczyć 8 ładowarek po 120 kW (2 x 60 kW). Minimalny zasięg określono na 240 km bez potrzeby ładowania magazynów energii (roczny przebieg min. 70 tys. km). Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

O zamówienie starał się jedynie Autosan, który zaproponował dostawy za 48,761 mln zł brutto oraz zużycie energii za poziomie 1,01 kWh/km. Okres najmu ustalono na siedem lat od momentu podpisania protokołu końcowego. Jak informuje przewoźnik, autobusy wyjadą na miasto „z końcem roku”.

Warto nadmienić, że do końca miesiąca Częstochowa testuje elektryczny autobus firmy Autosan. Pojazd można spotkać m.in. na liniach 12, 15, 17 i 19.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony