Partnerzy serwisu:

Autosan pochwalił się swoim pierwszym autobusem elektrycznym

jd/inf. pras. 07.10.2019

arrow
arrow
Autosan pochwalił się swoim pierwszym autobusem elektrycznym
fot. Autosan
Autosan pochwalił się swoim pierwszym autobusem elektrycznym
Autosan pochwalił się swoim pierwszym autobusem elektrycznym
Autosan zaprezentował pierwszy autobus elektryczny swojej produkcji. Przy okazji w czwartek w Sanoku podpisano porozumienia z rządowymi agencjami, mające pomóc znaleźć rynek zbytu na elektrobusy, ale też na elektryczne pojazdy specjalne dla PGZ i spółek energetycznych.
Elektryczny Sancity 12LF nie tylko stanowił tło imprezy, ale też wybrał się na krótki przejazd z oficjelami. Porozumienie Autosanu z Agencją Rozwoju Przemysłu ma pomóc, przy współudziale funduszu FIZAN Eko-Inwestycje, zbierać zamówienia na kupno, dzierżawę lub długoterminowy wynajem tych autobusów.

Jednocześnie Autosan i Polska Grupa Zbrojeniowa (od kilku lat sanocka fabryka jest częścią zbrojeniowego koncernu) podpisały porozumienie z trzema największymi grupami energetycznymi w zakresie rozwoju produkcji samochodów elektrycznych w Polsce.

Jak informuje spółka, w ramach wymiany floty pojazdów specjalnych, w perspektywie czterech najbliższych lat, ma szansę wyprodukować nawet 1,5 tys. pojazdów elektrycznych. Celem porozumienia między PGE Polską Grupą Energetyczną, Eneą, Tauron Polska Energia a PGZ i Autosanem jest ustalenie zasad współpracy w zakresie elektryfikacji floty pojazdów wykorzystywanych przez spółki energetyczne lub też przedsiębiorstwa z ich grup kapitałowych w działalności operacyjnej przy wytwarzaniu i dystrybucji energii elektrycznej. Chodzi o pojazdy wykorzystywane między innymi przez służby monterskie, pogotowia energetyczne i inne zespoły.

– Dzisiejsze porozumienie, mające finalnie doprowadzić do wyprodukowania floty ekologicznych pojazdów specjalnych wpisuje się w naszą strategię dywersyfikacji portfolio oraz rozszerzania oferty skierowanej na rynek cywilny. Współpraca z największymi przedsiębiorstwami z sektora energetyki jest kluczem do wypracowania innowacyjnych rozwiązań o znaczącym potencjale rozwojowym i biznesowym – powiedział Witold Słowik, prezes PGZ S.A.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony