Partnerzy serwisu:

Autonomiczna mobilność w praktyce – zaproszenie na warsztaty

informacja prasowa UM Gdańsk/Trapeze Poland 03.12.2021

Autonomiczna mobilność w praktyce – zaproszenie na warsztaty
fot. UM Gdańsk
O tym, jak wyglądał zdalny nadzór i zdalne sterowanie pojazdami autonomicznymi w Gdańsku, Tallinie i Kongsberu, a także o aspektach prawnych autonomicznej mobilności dowiedzą się uczestnicy warsztatów online organizowanych przez Gdańsk. Wydarzenie pod hasłem autonomiczny transport ostatniej mili - aspekty prawne i pilotaże w Gdańsku, Tallinie i Kongsbergu odbędzie się dziś (piątek, 3 grudnia) w godz. 11.00 - 14.00. Warsztaty online są kierowane do uczestników krajowych m.in. samorządowców, środowiska akademickie, operatorów, planistów i pasjonatów transportu publicznego.
Gdańsk jako jedyne miasto w Polsce ma doświadczenie w uruchamianiu autonomicznych połączeń na pierwszy lub ostatnim odcinku podróży czyli tzw. Zautomatyzowanego transportu ostatniej mili. Miasto jest partnerem projektu Sohjoa Last Mile dofinansowanego z programu Interreg Regionu Morza Bałtyckiego. W ramach projektu zrealizowano drugi już pilotaż autonomicznego busa, tym razem na obszarze zamkniętym, poza siecią dróg publicznych. Intencją było pójcie o krok dalej, aniżeli w pilotażu zrealizowanym w 2019 r. na drodze publicznej oraz przetestowanie możliwości zdalnego nadzoru oraz teleoperacji prowadzonej przez operatora znajdującego się poza pojazdem.

W ramach projektu powstała także analiza prawna, aby odpowiedzieć na pytanie, jakie zmiany legislacyjne umożliwią regularne świadczenie usług autonomicznego transportu ostatniej mili w transporcie publicznym. W połowie listopada zakończył się pilotaż autonomicznego busa na Cmentarzu Łostowickim i zgodnie z harmonogramem projektu Sohjoa Last Mile miasto organizuje nieodpłatne webinarium, aby podzielić się doświadczeniami. 

Wydarzenie pod hasłem autonomiczny transport ostatniej mili - aspekty prawne i pilotaże w Gdańsku, Tallinie i Kongsbergu odbędzie się dziś (piatek, 3 grudnia) w godz. 11.00 - 14.00. Warsztaty online są kierowane do uczestników krajowych m.in. samorządowców, środowiska akademickie, operatorów, planistów i pasjonatów transportu publicznego.

Prelegenci:
Azat Kuitunen, Metropolia University of Applied Sciences w Helsinkach, manager projektu Sohjoa Last Mile,
mec. Lech Kaniszewski, kancelaria adwokacka adw. Lech Kaniszewski,
Magdalena Szymańska, koordynatora ds. elektromobilności w UM w Gdańsku oraz lokalna koordynatora projektu Sohjoa Last Mile,
Mikołaj Kwiatkowski, Trapeze Poland
(partner technologiczny firm Easymile i Roboride w czasie obydwu pilotaży w Gdańsku),
Krister Kalda, Tallinn University of Technology, Tallin,
Rebecca Ronke, Applied Autonomy, Kongsberg.

Trzy anglojęzyczne prezentacje będą tłumaczone na język polski. Po poszczególnych prezentacjach będzie można kierować pytania do prelegentów (na czacie).
Zapisy możliwe są poprzez link: Rejestracja na webinar - Zoom
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony