Partnerzy serwisu:

Autobusy z Polskiego Ładu pojawią się w powiatach bełchatowskim i jasielskim

Jakub Rösler 24.11.2021

Autobusy z Polskiego Ładu pojawią się w powiatach bełchatowskim i jasielskim
fot. PKS Bełchatów
Kolejne projekty autobusowe, które otrzymały dofinansowanie z Polskiego Ładu dotyczą zakupu pojazdów przez powiat bełchatowski, a także Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim. Oba podmioty kupią autobusy, które będą obsługiwać powiatowe trasy autobusowe, uruchamiane odpowiednio przez Związek, jak i PKS Bełchatów. W obu przypadkach preferowane pojazdy mają spełniać normę Euro 6.
W ciągu ostatnich tygodni opisujemy kolejne wnioski transportowe, które uzyskały dofinansowanie z Polskiego Ładu. Teraz przyszedł czas na kolejne, które dotyczą zakupu autobusów. Ich autorami są powiat bełchatowski, a także Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim. Powiat bełchatowski kupuje autobusy, które trafią, do należącego do samorządu, PKS Bełchatów.

PKS Bełchatów zyska kolejne pojazdy

Powiat z siedzibą w Bełchatowie planuje zakup aż 15 autobusów, z czego jeden z nich ma być autobusem turystycznym, który będzie w stanie pomieścić maksymalnie 60 osób. Wg. szacunków samorządu, jego cena może wynieść około 850 tysięcy złotych. Pozostałe 14 autobusów ma służyć na regularnych liniach obsługiwanych przez PKS. 9 z nich ma mieścić między 28, a 50 pasażerami, a pozostałe 5 pojazdów ma zabierać na pokład do 23 osób. Co ciekawe wszystkie 15 autobusów może być używanych i mieć maksymalnie 3 lata.

Pojazdy muszą też spełniać normę spalania Euro 6, a przewoźnik dostał na realizację projektu 4,25 mln złotych. Całkowita wartość zakupu pojazdów to zdaniem powiatu 5 milionów złotych. Na ten moment samorząd nie jest w stanie określić na jakich trasach będą kursować nowo zakupione autobusy.

Nowe autobusy w powiecie jasielskim

Kolejny wniosek, który uzyskał dofinansowanie to ten autorstwa Powiatowo-Gminnego Związku Komunikacyjnego w Powiecie Jasielskim. Dzięki niemu nowe autobusy pojawią się na trasach tego powiatu. Jak informuje nas Wojciech Czyż, z PGZK, związek planuje zakup 9 autobusów z napędem tradycyjnym, spełniających normę Euro 6. Czyż dodaje też, że na ten moment nie można określić szczegółowej specyfikacji nowych pojazdów.

Związek otrzymał na realizację zadania ponad 5,697 miliona złotych, a całkowita wartość inwestycji to prawie 6,704 miliona złotych. Autobusy mają zostać zakupione do końca 2022 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony