Partnerzy serwisu:

Autobusowe i tramwajowe „specjale” w Lublinie i we Wrocławiu

Jakub Dybalski 06.06.2019

Autobusowe i tramwajowe „specjale” w Lublinie i we Wrocławiu
fot. MS
W piątek w Lublinie zostaną uruchomione specjalne autobusy, które dowiozą kibiców na mecz żużlowy Speed Car Motoru Lublin z Betard Spartą Wrocław. Z kolei w weekend we Wrocławiu pojadą specjalne tramwaje dla obsługi uczestników festiwalu piwa.
„Specjale” to pociągi uruchamiane przez przewoźników kolejowych przy okazji nietypowych wydarzeń, swego czasu zwykle przy okazji meczów piłkarskich. Coraz częściej jednak miasta wykorzystują własny transport dla obsługi odbywających się w nich imprez.

W piątek, 7 czerwca w Lublinie uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna linia ŻUŻEL, dla kibiców meczu Speed Car Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław. Linia będzie odjeżdżać z przystanku Arena Lublin NŻ 02 w godz. 18–20 co 15 minut i pojedzie trasą: Lubelskiego Lipca 80 – Piłsudskiego – Narutowicza – Muzyczna – Lubelskiego Lipca 80.

Dla kibiców dojeżdżających na mecz zostanie ustawiony tymczasowy przystanek na al. Piłsudskiego przy stacji paliw. Linia będzie realizowana przez niskopodłogowy autobus przegubowy.

Dodatkowo, po zakończeniu meczu, na tymczasowy przystanek na al. Piłsudskiego naprzeciwko stacji paliw, zostanie podstawiony autobus przegubowy, który odwiezie kibiców na parking przy Arenie Lublin.

Z kolei wrocławianie wracający do siebie już w weekend będą mogli skorzystać ze specjalnych tramwajów linii T1 i T2, które z centrum miasta będą dowozić pasażerów na Stadion Wrocław, gdzie odbędzie się Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa.

Tramwaje mają jeździć w oba weekendowe wieczory między 21.00 a 1.00 w nocy. Wrocław zachęca do skorzystania z nich nie tylko dlatego, ze siadanie za kółkiem po wizycie na festiwalu piwa jest niemądre, ale też parking przy stadionie będzie kosztował 10 zł za godzinę postoju.
PARTNER DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony