Partnerzy serwisu:

Autobus pojedzie z Indii do Londynu przez Polskę w 70 dni

Rafał Dybiński 28.08.2020

Autobus pojedzie z Indii do Londynu przez Polskę w 70 dni
fot. Adventures Overland
Autobus firmy wycieczkowej "Adventures Overland" zamierza pokonać w lipcu przyszłego roku 20 tys. km trasy, obejmującej dwa kontynenty i osiemnaście krajów, w tym Polskę.
70 dni podróży z Indii do Wielkiej Brytanii nawiąże do słynnej wycieczki Oswalda-Josepha Garrowa-Fishera z 1957 roku. Wówczas autobus o nazwie "The Indiaman" wyruszył z Londynu 15 kwietnia i dotarł do Kalkuty 5 czerwca. Na pokładzie pojazdu, który przejechał przez Francję, Włochy, Jugosławię, Bułgarię, Turcję, Iran i Pakistan było dwudziestu pasażerów. Opłata za przejazd w obie strony wyniosła niespełna 86 funtów.

Inicjatywa "Adventures Overland" połączy tym razem takie aglomeracje jak Chengdu, Taszkent, Samarkanda, Moskwa, Wilno, Warszawa, Praga, Frankfurt nad Menem czy Bruksela. Podróż obejmie wędrówki po Wielkim Murze, pustyni Gobi czy Jedwabnym Szlaku w Chinach, a także rejs po Morzu Kaspijskim w Kazachstanie. 60, 61 i 62 dzień wyprawy przewidziano na terenie Polski, kiedy to autobus będzie zmierzał od strony stolicy Litwy do stolicy Czech z przystankiem nad Wisłą w Warszawie.

Dwaj założyciele "Adventures Overland" - Sanjay Madan i Tushar Agarwal - ustanowili razem piętnaście rekordów długodystansowych wypraw samochodowych, więc taki projekt nie jest dla nich czymś zupełnie nowym. - Każda trasa w każdym kraju została sprawdzona, aby zagwarantować bezproblemową podróż. Zajmujemy się stosowną dokumentacją i pozwoleniami, aby mieć pewność, że wszyscy uczestnicy skupią się jedynie na walorach samej wyprawy - podkreślił Agarwal dla "Daily Mirror".

- Doświadczony anglojęzyczny przewodnik zadba o płynną komunikację i bezpieczeństwo podczas całej podróży. Szykowny Autobus z przestronnymi siedzeniami i mnóstwem udogodnień, wybrany do tej epickiej wyprawy, zapewni niezbędny komfort i luksus na całej trasie z Wielkiej Brytanii do Indii - dodał Agarwal. - Łączy nas wspólna miłość do podróży, więc teraz z radością zapowiadamy pierwsze połączenie autobusowe z Londynu do New Delhi. Trasa tej podróży jest wypróbowana i przetestowana, ponieważ odbyliśmy już trzy podróże z Indii do Londynu. Nasi klienci mogą wejść na pokład ze świadomością i pewnością, że są w dobrych rękach - podsumował Sanjaj Madan.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony