Partnerzy serwisu:

Austria: Wiener Linien przejmuje rowery miejskie

Redakcja 14.10.2021

Austria: Wiener Linien przejmuje rowery miejskie
fot.
Wiedeńskie przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej Wiener Linien w przyszłym roku przejmie system rowerów miejskich w austriackiej stolicy. Dostawcą technologii będzie Nextbike.
Od kwietnia 2022 roku do dyspozycji wiedeńczyków w całym Wiedniu będzie tysiąc rowerów „WienMobil”, a jesienią ich liczba zostanie zwiększona do 3 tys.

Nowe rowery miejskie WienMobil, które zastąpią dotychczasowe City Bike, będą dostępne we wszystkich 23 wiedeńskich dzielnicach przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. W sumie powstanie ok. 185 stałych stacji wypożyczenia i 50 stacji cyfrowych. Stacje stałe są zarezerwowane dla wypożyczalni rowerów i będą oznaczone czerwoną tablicą informacyjną. Stacje cyfrowe będą wykorzystywana na co dzień oraz jako dodatkowe rozwiązanie w czasie np. imprez masowych czy zmian organizacji ruchu.

Rowery udostępniane w ramach „WienMobil” będą miały sidem biegów i wbudowaną elektroniczną blokadą. Opłaty będą naliczane co pół godziny, a standardowa stawka wyniesie 0,60 EUR za 30 minut. Dla posiadaczy kart rocznych zostanie przygotowana oferta specjalna.

Oprócz rozbudowy w tych dzielnicach, w których do tej pory nie było systemu rowerów miejskich, nastąpi również zagęszczenie dotychczasowej oferty. – Nowa koncepcja bikesharingu przyniesie dwa razy więcej rowerów niż dotychczas i wiele nowych lokalizacji we wszystkich 23 dzielnicach. W przyszłości rowery WienMobil jeszcze bardziej ułatwią poruszanie się po mieście w wygodny i przyjazny dla środowiska sposób – mówi Peter Hanke, członek zarządu miasta ds. finansów i transportu publicznego.

Organizatorem całego systemu, wybranym w postepowaniu publicznym będzie znany także w Polsce Nextbike. Firma będzie odpowiadała za ustawienie stacji, dostarczenie rowerów oraz ich obsługę włączając w to serwis, konserwację i dystrybucję.

Przejście z rowerów „Citybike” na „WienMobil” w austriackiej stolicy odbędzie się płynnie, aby zapewnić wystarczającą ilość wypożyczanych rowerów na każdym etapie zmian.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony