Partnerzy serwisu:

Auckland z pierwszym trzyosiowym autobusem od ADL

Jakub Rösler 19.08.2021

Auckland z pierwszym trzyosiowym autobusem od ADL
fot. ADL
Firma ADL dostarczyła pierwszy elektrobs BYD ADL Enviro200EV XLB dla Auckland Transport w Nowej Zelandii. Pojazd jest bezemisyjny i ma trzy osie, co pozwala mu lepiej rozkładać ciężar, a przez to kwalifikuje się on do mniejszych opłat drogowych. Autobus mierzy 12,6 metra długości i może pomieścić maksymalnie 78 osób.
Autobus posiada specyficzne trzy osie z powodu wymagań zamawiającego, który dzięki tej modyfikacji uzyska mniejsze opłaty za przejazdy drogowe w Nowej Zelandii. Nowy pojazd został wyposażony w akumulatory wyprodukowane przez firmę BYD, a na lokalnym rynku będzie wspierany przez dostawcę energii, firmę Mercury. Pojazd może zabrać na pokład maksymalnie 78 osób, z czego 36 na miejscach siedzących. Ma też 2 miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Ten model będzie produkowany lokalnie przez firmę Kiwi Bus Builders, podobnie jak poprzedni, dwuosiowy model marki. Autobusy elektryczne firmy ADL przejechały w Nowej Zelandii już ponad milion kilometrów.

– Wprowadzenie naszego dużego autobusu elektrycznego oznacza ekscytujący nowy rozdział w naszej współpracy z Auckland Transport. Po wprowadzeniu do miasta pierwszych autobusów elektrycznych w 2018 roku, mamy teraz autobus o zerowej emisji, który jest w pełni zaprojektowany zgodnie z wymaganiami Nowej Zelandii – i jest produkowany lokalnie, pobudzając gospodarkę i wspierając wykwalifikowanych miejsc pracy – powiedział Tony Moore, Dyrektor Generalny ADL w Nowej Zelandii.

– Ta flota testowa oferuje szereg opcji dla nowozelandzkich przewoźników autobusowych, którzy mogą zapoznać się z nowymi technologiami, w tym ich kosztami. Dzięki temu przewoźnicy mogą przygotować się do realizacji przyszłych zleceń i nabierającego tempa procesu przejścia w stronę autobusów zeroemisyjnych– dodał Darek Koper, Dyrektor ds. dekarbonizacji w Auckland Transport.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony