Partnerzy serwisu:

Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05

Redakcja 16.01.2022

arrow
arrow
Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05
fot. Alstom
Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05
Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05
Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05
Ateny: 25 nowych tramwajów Astom Citadis X05
Tramwaje Alstom Citadis X05 najnowszej generacji od grudnia przewożą pierwszych pasaże-rów w Atenach. Według prognoz, linią, która łączy centrum Aten z wybrzeżem Morza Egejs-kiego, codziennie podróżować będzie ponad 60 tys. osób. Przed wprowadzeniem do eksploatacji testy dynamiczne (bez pasażerów) pomyślnie ukończyło 25 tramwajów, pokonując łącznie ponad 15 tys. kilometrów po ateńskiej sieci miejskiej.
dumni. Citadis X05 jest najnowszym produktem ewolucji udanej serii tramwajów. Podczas niedawno zakończonych prób po raz kolejny udowodnił swoją niezawodność i wykazał się osiągami, swoim stylem doskonale wpisując się w klimat Aten – podkreśla Stavros Vlachos, dyrektor zarządzający Alstom Greece.

To pierwsza transza tramwajów Alstom, które będą poruszać się po Grecji – w 2018 roku Attiko Metro, zarząd transportu miejskiego w Atenach, złożył zamówienie na 25 pojazdów Alstom. Maksymalna prędkość w istniejącej i planowanej sieci wyniesie 70 km/h.

Oprócz produkcji i dostawy tramwajów Alstom przeprowadza również lokalne testy, zapewnia szkolenia i świadczy trzyletnie usługi gwarancyjne, a także dostarcza części zamienne do pojazdów.

Nowoczesne tramwaje Citadis X05 uzupełnią istniejącą flotę lekkich pojazdów szynowych wyko¬rzystywanych w Atenach i Pireusie. Pięcioczłonowe tramwaje mają 33,42 m długości i 2,40 m szerokości, a ich maksymalna pojemność wynosi 294 pasażerów.

Alstom sprzedał ponad 3 tys. pojazdów z gamy Citadis do 60 miast na całym świecie. Od chwili uruchomienia pierwszego tramwaju w 2000 roku pojazdy Citadis pokonały ponad miliard kilometrów i przewiozły 10 miliardów pasażerów. Oprócz Aten tramwaje Citadis X05 zamówiły również takie miasta jak Sydney, Paryż, Nicea, Awinion, Caen, Lusajl i Frankfurt.

Na początku 2000 roku Alstom dostarczył też 28 pociągów metra dla pierwszego projektu kolei podziemnej w Atenach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony