Partnerzy serwisu:

Arrival zaprezentował elektryczny autobus nowej generacji

Rafał Dybiński 25.06.2020

Arrival zaprezentował elektryczny autobus nowej generacji
fot. Arrival
Brytyjski Arrival zaprezentował elektryczny autobus, który ma przekształcić branżę transportu publicznego w czasach, gdy stoi przed największymi wyzwaniami związanymi z kryzysem wywołanym wirusem COVID-19.
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 pokazała, jak ważny jest transport publiczny dla społeczności na całym świecie. Autobus Arrival ma odpowiadać potrzebom współczesnych miast. Pojazd jest wyposażony w funkcje, które promują pozytywne postrzeganie transportu publicznego oraz tworzą środowisko wywołujące poczucie przestrzeni, czystości i dobrego samopoczucia w świecie o podwyższonej świadomości higieny, a także przestrzeni osobistej.

- Współpracujemy z miastami, aby każdy punkt w ekosystemie transportu miejskiego był nie tylko lepszy, ale także bardziej zrównoważony. Ostatnie wydarzenia pokazały, że świat musi teraz podjąć działania w celu poprawy życia i rzeczywistych zmian - wyznał Kwame Nyanning, prezes Arrival.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy dostarczyć autobus na rynki na całym świecie i sprawić, że pasażerowie będą mogli cieszyć się podróżą tym środkiem komunikacji. Współpracując z firmami w celu rozwoju całego ekosystemu wokół naszych pojazdów, wspieramy ich cele, aby uczynić transport publiczny atrakcyjnym, a jednocześnie osiągnąć neutralność emisji dwutlenku węgla - dodał Ben Jardine, kierownik produkcji Arrival Bus.

Producenci zapewniają, że koszty pojazdu są takie same jak ekwiwalent na paliwa. Nowy autobus wygeneruje jeszcze większe oszczędności w całym okresie eksploatacji. Elementy pojazdu będą produkowane w specjalnie zaprojektowanych lokalnych mikrofakturach, które wspierają tworzenie produktów specyficznych dla rynku i zregenerują regionalne gospodarki poprzez wykorzystanie lokalnych łańcuchów dostaw, zatrzymanie talentów i płacenie lokalnych podatków.

Firma Arrival została założona w 2015 roku i opracowuje rozwiązania, które wspierają tworzenie zrównoważonych środowisk miejskich. Do 2026 roku planuje się wdrożenie globalnej instalacji 1000 mikrofabryk, produkujących pojazdy elektryczne nowej generacji. Jej główna siedziba znajduje się w Wielkiej Brytanii, a biura ponad 1000 pracowników mieszczą się w USA, Niemczech, Holandii, Izraelu, Rosji i Luksemburgu.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony