Partnerzy serwisu:

Arabia Saudyjska wstrzymuje większość krajowego transportu

Jakub Dybalski 20.03.2020

Arabia Saudyjska wstrzymuje większość krajowego transportu
fot. Synaps common, lic. CC A-SA 4.0 International
Od godz. 6 rano w sobotę Arabia Saudyjska wstrzymuje ruch na wszelkich domowych połączeniach lotniczych, kolejowych i autobusowych. Wstrzymany zostanie też ruch taksówek. Przyczyną jest powstrzymanie koronawirusa. Od zakazu są wyjątki, m.in. dla rządowych przewoźników autobusowych, czy transportów do pracy organizowanych przez firmy.
Od sobotniego poranka poruszanie się po Arabii Saudyjskiej będzie utrudnione. Za niepodporządkowanie się grozi grzywna, choć od zakazu, który wprowadzono na 14 dni, są wyjątki.

Jak informuje serwis „Arab News” zakaz nie dotyczy bowiem lotów prywatnych, a także przelotów związanych z celami medycznymi i ratowniczymi. Takie przeloty powinny mieć zezwolenie lokalnej agencji lotnictwa cywilnego. Zakaz nie obejmuje też państwowych przewoźników autobusowych, transportu związanego ze służbą zdrowia, transportu pracowników organizowanego przez firmy, czy transportu kluczowych towarów, takich jak żywność, woda, czy lekarstwa. Spod zakazu wyjęte są kolejowe przewozy towarowe.

Promy kursujące na wyspy Farsan też będą działać, ale z ograniczeniem 100 pasażerów na rejs. Prawo do podróży będą mieli tylko mieszkańcy i pracownicy, rejsy będą niedostępne dla celów turystycznych.

W Arabii Saudyjskiej do piątkowego popołudnia zanotowano 274 przypadki COVID-19, bez przypadków śmiertelnych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony