Partnerzy serwisu:

Amerykański fundusz uratuje Ursus Busa?

Witold Urbanowicz 05.09.2019

Amerykański fundusz uratuje Ursus Busa?
fot. MJ
Ursus podpisał z amerykańskim funduszem inwestycyjnym Enerkon Solar International tzw. protokół ustaleń. Strony zobowiązały się do podpisania umowy inwestycyjnej, w ramach której amerykański podmiot miałby zainwestować środki w celu przywrócenia mocy produkcyjnej Grupie Ursus.
Zarząd firmy Ursus poinformował w komunikacie giełdowym, że wspólnie ze swoją spółką-córką Ursus Bus podpisał protokół ustaleń z amerykańską firmą Enerkon Solar International Inc. Strony zobowiązały się do podpisania listy warunków (term sheet) oraz zawarcia umowy inwestycyjnej. Prawem regulującym stosunki między podmiotami w ramach wspomnianego protokołu jest prawo angielskie.

Amerykańska firma miałaby zainteresować w pierwszym etapie kwotę do 30 mln dolarów, co miałoby umożliwić przywrócenie mocy produkcyjnej Grupie Ursus. Ponadto Enerkon miałby objąć do 49% akcji Ursus Bus i do 7% akcji Ursusa.

Jak wynika z komunikatu, Enerkon Solar International Inc jest działającym od 1986 r. amerykańskim funduszem inwestującym m.in. w spółki z potencjałem oraz w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska.

Od wielu miesięcy Ursus SA zmaga się z problemami finansowymi. Spółka jest w przyśpieszonym postępowaniu układowym. Sytuacja firmy rzutuje na spółkę-córkę Ursus Bus, która w ostatnim czasie nie zrealizowała bądź nie dokończyła kilku umów na dostawy autobusów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony