Partnerzy serwisu:

Ambasador Szwajcarii: Polska i Szwajcaria potrzebują się nawzajem

Roman Czubiński 12.11.2020

Ambasador Szwajcarii: Polska i Szwajcaria potrzebują się nawzajem
Zakłady Stadler Polskafot. MS
Branża transportowa jest przykładem owocnej i korzystnej dla obu stron polsko-szwajcarskiej współpracy gospodarczej – mówił podczas Polsko-Szwajcarskiego Dnia Innowacji ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri. Jak dodał, współdziałanie to powinno objąć także sferę systemów transportowych, których wdrażanie jest w Szwajcarii bardzo zaawansowane. Wymianie doświadczeń w tym zakresie miała służyć właśnie tegoroczna edycja konferencji.
Dyplomata zwrócił uwagę, że z punktu widzenia szwajcarskich firm Polska ma wiele atutów jako miejsce inwestycji. Jest ona, przede wszystkim, dużym i chłonnym rynkiem zbytu. – Inwestycja w Polsce może przynieść zagranicznemu przedsiębiorstwu sukces w zdobywaniu tu klientów – zaznaczył Jürg Burri.

– Druga, być może nawet większa zaleta to bardzo konkurencyjna struktura polskiej gospodarki. Można wytwarzać tu produkty przeznaczone dla całej Europy i sprzedawać poza granicami Polski – kontynuował ambasador. Połączenie szwajcarskiego know-how i technologii oraz biegłości polskich pracowników pozwala na zaoferowanie dobrego i atrakcyjnego wyrobu, który można z powodzeniem eksportować. Do zalet naszego kraju zaliczył też sprawny system edukacji branżowej oraz dużą liczbę zdolnych i ambitnych uczniów i absolwentów. – Również polska kultura pracy koresponduje z tą szwajcarską. Jest to solidna podstawa pod budowę gospodarki opartej na wiedzy, o którą zabiegamy – stwierdził.

O tym, że obecność szwajcarskich firm w Polsce jest gruntowna, świadczy – zdaniem dyplomaty – fakt, że w naszym kraju działają także szwajcarskie ośrodki badawczo-rozwojowe i centra innowacji. – To sprawia, że polsko-szwajcarskie partnerstwo gospodarcze jest najsilniejsze, jak to możliwe – ocenił ambasador.

Branża transportowa, z którą wiązał się temat tegorocznej konferencji, jest – według Burriego – doskonałym przykładem. Oprócz produkcji taboru czy elementów infrastruktury ważnym jej elementem są przyjazne dla pasażerów i środowiska systemy transportowe. – Szwajcaria jest jednym z państw przodujących w ich tworzeniu. Jesteśmy gotowi dzielić się tym doświadczeniem i pomagać polskim partnerom w jego adaptowaniu do polskich warunków. Potrzebujemy do tego zarówno doświadczeń szwajcarskich, jak i polskich. Jestem pewien, że inicjatywa PSID będzie w tym pomocna – zadeklarował.

https://youtu.be/eUkwzS0XvHo

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony