Partnerzy serwisu:

Alstom sfinalizował kontrakt na przedłużenie metra w Tajpej

Rafał Dybiński 29.07.2020

Alstom sfinalizował kontrakt na przedłużenie metra w Tajpej
fot. media.contrust.pl
Konsorcjum pod przewodnictwem Alstomu sfinalizowało kontrakt na realizację drugiego etapu projektu przedłużenia linii nr 7 metra w Tajpej. Szacowana wartość kontraktu inwestycji w stolicy Tajwanu to blisko 424 mln euro, przy czym udział Alstomu wynosi około 248 mln euro.
Drugi etap, rozpoczętego w 2018 roku projektu, obejmuje dodatkowe 13,3 km z 13 stacjami. Koniec prac nad liczącą w sumie 22,8 km linią metra Wanda Zhonghe Shulin planowany jest na 2028 rok.

Pociągi Alstomu obsługują pasażerów metra w Amsterdamie, Barcelonie, Londynie, Paryżu i Singapurze. Również Dubaj postawił na składy Alstom. Wagony Metropolis wyprodukowane w Chorzowie zasiliły przedłużoną niedawno linię metra.

Alstom ma ponad 65 lat doświadczenia w produkcji pociągów metra i sprzedał już ponad 17 000 wagonów metra działających w 55 miastach na całym świecie, każdego dnia przewożąc 30 mln pasażerów.

Siódma linia metra w Tajpej, krzyżująca się z pięcioma innymi (aktualny schemat metra poniżej w grafice), będzie miała przełomowe znaczenie dla podróżujących po stolicy Tajwanu. Alstom na tym azjatyckim rynku tajwańskim działa już od ponad 40 lat.– Alstom w ramach kontraktu w Tajpej zaprojektuje, wyprodukuje, dostarczy, przetestuje i odda do eksploatacji 16 dodatkowych, w pełni zautomatyzowanych czterowagonowych pociągów Metropolis. Wdrożony zostanie także system oddzielenia strefy pasażerskiej od peronów za pomocą drzwi. Druga firma w konsorcjum, tajwańska CTCI, zapewni z kolei prace torowe, zasilanie, wyposażenie lokomotywowni oraz systemy telekomunikacji i kontroli biletów. Ponadto Alstom i CTCI będą współodpowiedzialne za zarządzanie projektem i integrację systemu – wyznał Ling Fang, starszy wiceprezes Alstomu w regionie Azji i Pacyfiku.

Alstom zapewnia na Tajwanie systemy sygnalizacji dla wszystkich, z wyjątkiem jednej, linii metra w Tajpej i obecnie dostarcza automatyczny system sygnalizacji dla Zielonej Linii metra w Taizhong. Przed trzema laty dostarczył także najnowsze tramwaje Citadis do obsługi drugiego etapu linii tramwajowej w Kaohsiung.

Alstom odnotował w roku obrotowym 2019/20 sprzedaż w wysokości 8,2 mld euro i zaksięgował zamówienia o wartości 9,9 mld euro. Firma ma swoją siedzibę we Francji, ale działa na terenie 60 państw i obecnie zatrudnia 38 900 osób.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony