Partnerzy serwisu:

Alstom dostarczył pierwsze nowe tramwaje do Aten

Witold Urbanowicz 15.09.2020

Alstom dostarczył pierwsze nowe tramwaje do Aten
fot. Alstom
Alstom dostarczył do stolicy Grecji dwa z 25 tramwajów Citadis X05. Producent zapowiada, że 33-metrowe tramwaje zostaną włączone do ruchu pasażerskiego w lutym 2021 r.
Spółka Attiko Metro, która obsługuje komunikację w Atenach, w lipcu 2018 r. zamówiła 25 nowych tramwajów. Pojazdy mają obsługiwać istniejącą sieć w Atenach i Pireusie wraz ze wszystkimi planowanymi jej przedłużeniami.
W zeszłym tygodniu Alstom poinformował o dostawie dwóch pierwszych tramwajów Citadis X05. Testy dynamiczne mają rozpocząć się pod koniec września, a włączenie do ruchu pasażerskiego zaplanowano w lutym przyszłego roku. Alstom zapowiada dostawę ostatniego tramwaju pod koniec maja 2021 r.

Pięcioczłonowe tramwaje będą miały 33 metry długości i pomieszczą 294 pasażerów. Wszystkie drzwi w tramwaju będą podwójne.

Jak podkreśla producent, do tej pory sprzedano 2700 pojazdów rodziny Citadis. Można je spotkać w 60 miastach na całym świecie. Tramwaje Citadis pokonały ponad 1 miliard kilometrów i przewiozły 10 miliardów pasażerów od czasu wprowadzenia pierwszego tramwaju do użytku w 2000 roku.

Obecna sieć tramwajowa w Atenach, uruchomiona w 2004 r., liczy sobie 32,4 km długości, 48 przystanków i trzech linii. Obecnie obsługuje ją 35 tramwajów Sirio, dostarczonych przez firmę AnsaldoBreda.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony