Partnerzy serwisu:

Alstom dostarczył do Kairu pierwsze pociągi jednoszynowe

Redakcja 16.10.2021

Alstom dostarczył do Kairu pierwsze pociągi jednoszynowe
fot. Alstom
Z brytyjskich zakładów Derby do Kairu przybyło osiem pierwszych wagonów, które składają się na dwa pojazdy Alstom Innovia 300. W sumie do Egiptu trafi 70 pojazdów, które będą obsługiwać dwie linie kolei jednoszynowej.
W sierpniu 2019 roku przedstawiciele konsorcjum kierowanego przez Alstom, w skład którego wchodzi Orascom Construction i Arab Contractors, podpisali umowę o wartości 2,7 mld euro na projekt, wdrożenie, obsługę i konserwację obu linii. Projekt obejmuje 54-kilometrową trasę łączącą tzw. Nowe Miasto Administracyjne ze wschodnim Kairem oraz 42-kilometrową – stanowiącą połączenie z Gizą.

Obie linie zostaną otwarte w 2023 roku. Po zakończeniu budowy, konsorcjum kierowane przez Alstom zapewni 30 lat obsługi i konserwacji obu linii.

– Jestem dumny z zespołu projektowego odpowiedzialnego za przekazanie naszych dwóch pociągów egipskim władzom. Kolej jednoszynowa zmieni życie mieszkańców: zredukuje czas dojazdów, korki, zanieczyszczenia, emisję dwutlenku węgla. Jest to ważna część bieżących wysiłków rządu na rzecz redefiniowania miejskiej przyszłości Egiptu. Przyszłości, którą zobowiązaliśmy się współtworzyć poprzez rozwiązania bezpieczne, inteligentne i ekologiczne – mówi Andrew DeLeone, prezes Alstom Africa, Middle East & Central Asia.

Po osiągnięciu maksymalnej przepustowości obie linie w Kairze będą mogły przewieźć po 45 000 pasażerów na godzinę w każdym kierunku.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony