Partnerzy serwisu:

Alstom dostarczy 100 tramwajów dla Melbourne

Jakub Rösler 26.04.2022

arrow
arrow
Alstom dostarczy 100 tramwajów dla Melbourne
mat. Alstom
Alstom dostarczy 100 tramwajów dla Melbourne
Alstom dostarczy 100 tramwajów dla Melbourne
Alstom ogłosił, iż wygrał duży przetarg na dostawę 100 nowych tramwajów dla Melbourne. Zamówienie jest warte około 700 milionów euro, a do australijskiego miasta dotrze 100 wagonów Flexity 2, które są w pełni niskopodłogowe. Realizacja kontraktu ma zacząć się w 2025 roku.
Alstom zdobył duże zamówienie na dostawę 100 nowych, niskopodłogowych tramwajów Flexity 2, które pojadą do Melbourne. Całość tego kontraktu jest warta około 700 milionów euro, a poza dostawą pojazdów, zamówienie obejmuje także usługi 15-letniego utrzymania nowych wagonów. System tramwajowy Melbourne jest jednocześnie największym systemem tramwajowym świata, liczącym prawie 250 kilometrów długości.

Dostawy tramwajów mają rozpocząć się w 2025 roku, a pojawienie się ich w Melbourne będzie skutkowało tym, iż z tamtejszej floty wycofane zostaną kolejne wagony wysokopodłogowe. Flexity 2 dla Melbourne będą wyposażone zgodnie z wymaganiami zamawiającego, tramwaje mają być przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózkach oraz rowerzystów, a w wagony będą też w pełni klimatyzowane.

– Jesteśmy podekscytowani tym, że udało się nam zdobyć zamówienie dla Departamentu Transportu Stanu Victoria. To mocne potwierdzenie naszego zobowiązania do spełniania oczekiwań naszych klientów, jeśli chodzi o rozwiązania transportowe – powiedziała Liang Fang, prezeska regionu Azji i Pacyfiku w firmie Alstom.

To kolejne pojazdy od Alstomu, które dotrą do stanu Victoria, którego stolicą jest Melbourne. Na terenie stanu kursują już tramwaje Citadis oraz Flexity czy też pociągi podmiejskie X’Trapolis.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony