Partnerzy serwisu:

Alior Bank wypowiada spółce Nextbike umowy kredytowe

Witold Urbanowicz 25.05.2020

Alior Bank wypowiada spółce Nextbike umowy kredytowe
fot. Michał Borowski, Nextbike
Po tym jak Nextbike Polska złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, Alior Bank wypowiedział firmie wszystkie umowy kredytowe na łączną wartość blisko 40 mln zł. – Obecnie wszystkie obsługiwane przez Nextbike Polska systemy rowerowe funkcjonują – zapewnia Jakub Giza, dyrektor ds. rozwoju systemów rowerowych Nextbike Polska.
Jak pisaliśmy, zarząd Nextbike Polska podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego. Gwoździem do trumny okazała się pandemia koronawirusa i decyzja rządu o zakazie funkcjonowania rowerów publicznych.

Zmartwienia spółki jednak nie kończą się. Alior Bank wypowiedział spółce Nextbike Polska wszystkie umowy kredytowe. Łączna suma wierzytelności z tytułu umów kredytowych wynosi ok. 39,9 mln zł. Podstawą wypowiedzenia umów jest „zagrożenie upadłością spółki w związku z utratą przez spółkę zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych”. Siedmiodniowy okres wypowiedzenia upływa 29 maja.

– Potwierdzamy, że otrzymaliśmy wypowiedzenie umów kredytowych od Alior Banku. Prowadzimy intensywne rozmowy z bankiem, aby zapewnić spółce finansowanie i czekamy na pozytywne rozpatrzenie wniosku o restrukturyzację przez sąd. Obecnie wszystkie obsługiwane przez Nextbike Polska systemy rowerowe funkcjonują, a firma szykuje się do uruchomienia kolejnego w Kędzierzynie-Koźlu. Łącznie w tym sezonie Nextbike Polska obsługuje umowy na 39 systemów w całej Polsce – komentuje Jakub Giza, dyrektor ds. rozwoju systemów rowerowych Nextbike Polska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony