Partnerzy serwisu:

Aglomeracja Liverpoolu kupi 20 wodorowych piętrusów od ADL

Witold Urbanowicz 27.08.2021

arrow
arrow
Aglomeracja Liverpoolu kupi 20 wodorowych piętrusów od ADL
fot. ADL
Aglomeracja Liverpoolu kupi 20 wodorowych piętrusów od ADL
Aglomeracja Liverpoolu kupi 20 wodorowych piętrusów od ADL
Aglomeracja Liverpoolu kupi 20 wodorowych piętrusów od ADL
Alexander Dennis Limited (ADL) poinformował o wygranej w przetargu na dostawy 20 autobusów piętrowych zasilanych wodorem dla aglomeracji Liverpoolu. To pierwsze zamówienie na pojazdy nowej generacji.
Liverpool City Region Combined Authority rozstrzygnęło przetarg na dostawy 20 zeroemisyjnych piętrowych autobusów wodorowych. Postępowanie wygrał ADL, który zaproponował pojazdy Enviro400FCEV. Są one częścią wodorowej platformy pojazdów drugiej generacji H2.0, w której producent położył nacisk na zwiększenie efektywności energetycznej i dystansów między tankowaniem. Pojazd będzie wykorzystywał moduł zasilania ogniw paliwowych Ballard i elektryczny układ napędowy Voith.

Pojazdy będą początkowo obsługiwać najbardziej obłożoną linię 10A między St Helens i centrum Liverpoolu. Zakup wpisuje się w plany regionu, zakładające osiągniecie neutralności klimatycznej w 2040 r. – dekadę wcześniej, niż cel krajowy. Już teraz 70% floty w regionie jest niskoemisyjna.

– 82% wszystkich podróży środkami transportu publicznego w naszym regionie odbywa się autobusami, a ta nowa flota zapewni ludziom czysty, ekologiczny i wygodny sposób poruszania się. Reforma naszej sieci autobusowej jest ogromną częścią mojego planu zintegrowanej sieci transportowej w stylu londyńskim, która sprawia, że podróżowanie po naszym regionie jest szybkie, tanie i niezawodne. Chcemy zrobić co w naszej mocy, aby przeciwdziałać zmianom klimatu i poprawić jakość powietrza w całym regionie. Te autobusy będą naprawdę ważną częścią tego procesu. Oprócz budowanych przez nas instalacji do tankowania wodoru i niektórych innych ekscytujących zielonych projektów, w które inwestujemy, nasz region jest liderem zielonej rewolucji przemysłowej – mówi Steve Rotheram, burmistrz regionu Liverpool City, obejmującego Halton, Knowsley, Liverpool, Sefton, St Helens i Wirral.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony