Partnerzy serwisu:

Adrian Furgalski: Powtarzanie konkursu NCBR na polski elektrobus nie ma sensu

Jakub Dybalski 11.06.2019

Adrian Furgalski: Powtarzanie konkursu NCBR na polski elektrobus nie ma sensu
fot. MJ
– Ten konkurs był okazją na sprzedaż Ursus Busa przez Ursusa, a na tym wszystkim zależy. Firma z takim kontraktem byłaby wartościowa. Teraz, biorąc pod uwagę kolejne niedotrzymane kontrakty, może być z tym kłopot – mówi Adrian Furgalski, wiceprezes ZDG TOR.
Jakub Dybalski, Transport-publiczny.pl: Konkurs NCBR zakończył się fiaskiem. Dla kogo to kłopot?

Adrian Furgalski, wiceprezes ZDG TOR:
To największa strata dla Ursusa. Była okazja na rozwinięcie produkcji. Ale w tej sytuacji nie widać dla autobusów z Lublina perspektyw. Zresztą kłopoty finansowe Ursusa zaczęły się jeszcze w czasie trwania konkursu i już wtedy wyglądało na to, że może być problem.

Warto też pamiętać, że ten konkurs był okazją na sprzedaż Ursus Busa przez Ursusa, a na tym wszystkim zależy. Firma z takim kontraktem byłaby wartościowa. Teraz, biorąc pod uwagę kolejne niedotrzymane kontrakty, może być z tym kłopot.

A NCBR?

Niekoniecznie musimy wymyślać nowy pojazd. Może wystarczy przekierować te pieniądze na dopłaty do zakupów autobusów i dla producentów, w postaci grantów na prace badawczo-rozwojowe.

Nie spodziewa się pan więc kolejnego konkursu? To w końcu ok. 3 mld zł do wydania...

To nie miałoby sensu. Zaczynanie wszystkiego od zera to strata czasu. Najlepiej to podzielić pomiędzy samorządy. Przekierować te pieniądze, o ile to możliwe, na granty i dopłaty.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony