Partnerzy serwisu:

Adrian Furgalski: KTP 2016 z rekordową frekwencją [film]

Michał Szymajda 06.12.2016

Organizowany przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR Kongres Transportu Publicznego odbył się po raz piąty. Impreza zgromadziła w tym roku ponad 600 uczestników – najwięcej w swojej historii.
Tegoroczna edycja odbyła się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik i trwała 2 dni. Tematy podejmowane przez panelistów, wykładowców i uczestników dotyczyły bardzo wielu różnych aspektów funkcjonowania publicznego transportu, jednak na pierwszy plan wysuwała się problematyka nowych technologii informatycznych w transporcie, elektromobilność oraz polityki związanej z przestrzenią miejską.

Poza dyskusjami plenarnymi, odbyły się debaty w ramach grup tematycznych Passenger Experience, Rewitalizacja i Mobilność, Rower w Mieście oraz Forum Infrastruktury Transportu Publicznego i Odpowiedzialnego Transportu. Zwłaszcza to ostatnie cieszyło się sporą frekwencją z uwagi na plany Ministerstwa Rozwoju, które zamierza wspierać inicjatywy technologiczne prowadzące do budowy pojazdów zeroemisyjnych i wypierania aut z centrów miast na rzecz transportu publicznego.

– Zgromadziliśmy uczestników, którzy mają ogromną, praktyczną wiedzę na temat nowoczesnego taboru i jego zastosowania, dostępności biletów, nowatorskiego prowadzenia ruchu i z wielu innych branż. Bardzo chcemy by Kongres Transportu Publicznego stał się platformą wymiany wiedzy i poglądów na to, jak dalej modernizować i zbliżać do mieszkańców Polski komunikację publiczną – powiedział Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

– To, nad czym powinniśmy pracować wspólnie po tak ważnych spotkaniach to praca nad mentalnością i zmianą zachowań komunikacyjnych Polaków. Widać wyraźnie, że oblicze transportu publicznego w Polsce zmienia się i może być on doskonałą alternatywą dla posiadania własnego auta – dodał.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
KTP 2016
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony