Partnerzy serwisu:

ADL rozwija się na całym świecie. Kolejne zlecenia

Jakub Rösler 27.12.2021

ADL rozwija się na całym świecie. Kolejne zlecenia
fot. ADL
W ostatnich dniach firma ADL odnotowała sukcesy w różnych częściach świata. ADL dostarczy kolejne autobusy piętrowe do Hong Kongu. 72 nowe pojazdy będą służyły operatorowi KMB. Ponadto producent dostarczył 4 autobusy elektryczne do hrabstwa Nottinghamshire w Wielkiej Brytanii, a także razem z Kiwi Bus Builders ukończył budowę pierwszego elektrobusu dla nowozelandzkiego operatora Howick & Eastern by Transdev.
W ostatnich dniach ADL poinformował o kilku sukcesach na różnych światowych rynkach. Firma dostarczyła nowe autobusy elektryczne do hrabstwa Nottinghamshire w Wielkiej Brytanii, zapewniła też sobie kontrakt na 72 autobusy piętrowe dla operatora KMB działającego w Hong Kongu. Ponadto we współpracy z Kiwi Bus Builders ukończył budowę pierwszego autobusu elektrycznego dla Howick & Eastern by Transdev z Nowej Zelandii.

Elektryki w Wielkiej Brytanii

Autobusy od ADL przyjechały do hrabstwa Nottinghamshire w Wielkiej Brytanii. Spośród czterech dostarczonych pojazdów dwa już rozpoczęły służbę. Kursują w Mansfield. Model elektrobusów, które pojawiły się w hrabstwie to BYD ADL Enviro200EV o długości 10,2 metra. Mogą zabrać na pokład 77 pasażerów. Jak podkreśla producent, jest to pierwsza sytuacja, gdy elektryki Enviro200EV o długości 10,2 metra są dostarczane poza Londyn. Do tej pory ten model można było spotkać tylko w stolicy Wielkiej Brytanii.

To kolejne autobusy elektryczne, które będą slużyć w regionie Nottinghamshire. Wcześniej pojawiły się tam 2 elektrobusy ADL z tego samego modelu, lecz dłuższe, 10,8 metrowe. 2 pozostałe pojazdy z nowego zamówienia mają wejść do służby w przyszłym roku.

Kolejne autobusy przyjadą do Hong Kongu


ADL uzyskał także duży kontrakt na dostawę autobusów piętrowych do Hong Kongu. Do miasta przyjdą 72 nowe piętrusy. Zamówienie jest podzielone na dwie części i obejmuje 46 autobusów o długości 12,8 metra, a także 26 o długości 11,3 metra. Dłuższe autobusy zabiorą na pokład 144 pasażerów, z czego 92 na miejscach siedzących. W krótszych piętrusach znajdzie się 78 miejsc siedzących. Całkowita pojemność krótszych autobusów to 124 pasażerów.Kiwi buduje autobusy

Producent pochwalił się też informacją o pierwszym ukończonym autobusie elektrycznym BYD ADL Enviro200EV XLB we współpracy z Kiwi Bus Builders. Dwa takie pojazdy będą służyć w barwach nowozelandzkiego operatora Howick & Eastern by Transdev. Są to pierwsze elektrobusy, które zostaną w pełni zmontowane w Nowej Zelandii.

Pojazdy mogą zabrać na pokład 75 pasażerów i mają pomóc Nowej Zelandii w wymianie całej floty autobusowej na zeroemisyjną do 2035 roku. Nowe autobusy będą kursowały w ramach Auckland Transport services, który odpowiada za komunikację publiczną w Auckland.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony