Partnerzy serwisu:

Adamczyk: Znieśmy opłaty za parkingi, korzystajmy z samochodów

Michał Szymajda 16.03.2020

Adamczyk: Znieśmy opłaty za parkingi, korzystajmy z samochodów
fot. WU
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 16 marca, w związku z epidemią koronawirusa, minister Adamczyk zaapelował do prezydentów miast o zniesienie opłat parkingowych. Chce, by w czasie epidemii koronawirusa Polacy częściej korzystali z aut, a nie z komunikacji publicznej.
– Apeluję o to, aby Polacy mogli korzystać częściej z własnych samochodów. Mam apel do samorządów: zawieście na czas epidemii opłaty parkingowe, za parkowanie w strefach miejskich. Niech ci, co muszą jechać do pracy, dla bezpieczeństwa własnego, pojadą autem – powiedział.

Zaznaczył, że Polacy często pracują w miastach, gdzie obowiązują strefy. Uznał, że zawieszenie opłat za parkowanie w centrach, w godzinach pracy, nie przyczyni się do wielkiego spadku przychodów w budżetach miast.

– WHO namawia do tego, żeby z komunikacji miejskiej korzystać jak najmniej. Niech ten tydzień będzie miesiącem kwarantanny. Przetrwajmy to. Im mniej wyjazdów, tym zwiększamy prawdopodobieństwo sukcesu w walce z koronawirusem – dodał premier Morawiecki.

A co z transportem autobusowym, który, pomimo rządowego programu finansowego wsparcia, nie odrodził się w ostatnich miesiącach na tyle, by mówić o jego renesansie?

– Przewozy autobusowy wykonują prywatni przewoźnicy, będą oni dostosowywali popyt do podaży. Jestem przekonany, że nie będą zrywali połączeń. Myślę, że busy i autobusy będą funkcjonowały normalnie – powiedział Andrzej Adamczyk.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport