Partnerzy serwisu:

4500 kierowców przez smog wybrało pociągi Kolei Śląskich

Witold Urbanowicz 08.02.2018

4500 kierowców przez smog wybrało pociągi Kolei Śląskich
fot. Michał Szymajda
Na obszarze działania Kolei Śląskich utrzymuje się pogorszony stan powietrza, dlatego też przewoźnik wprowadził bezpłatne przejazdy dla posiadaczy dowodu rejestracyjnego i osoby towarzyszącej. „Prawie 4500 osób wybrało pociąg zamiast auta w ciągu dwóch dni, gdy ogłaszaliśmy bezpłatne przejazdy” – chwali się przewoźnik.
W ostatnich dniach mieszkańcy niektórych obszarów województwa śląskiego muszą zmagać się ze smogiem. W okresach pogorszonego stanu powietrza Koleje Śląskie oferują bezpłatne przejazdy dla kierowców podróżujących z dowodem rejestracyjnym i osobą towarzyszącą. W tym roku już dwukrotnie wprowadzano taką możliwość.

Przewoźnik chwali się, że działania te przynoszą efekty. „Prawie 4500 osób wybrało pociąg zamiast auta w ciągu dwóch dni, gdy ogłaszaliśmy bezpłatne przejazdy. bezpłatne przejazdy. Informacje zebrane przez drużyny pokładowe podczas kontroli biletów – czyli tyle osób łącznie legitymowało się podczas kontroli dowodem rejestracyjnym zamiast biletem (jest to oczywiście liczba uwzględniająca również osoby towarzyszące kierowcy)” – napisał przewoźnik.

Oczywiście nie oznacza to, że faktycznie odpowiednio mniej aut wyjechało na ulice – część pasażerów posiadających bilety mogła i tak planować w danym dniu przejazd pociągiem. Jednocześnie Koleje Śląskie zapowiedziały, że w piątek 9 lutego ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich również będą obowiązywały bezpłatne przejazdy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony