Partnerzy serwisu:

30 „Lwiątek” już w Moskwie

Witold Urbanowicz 25.06.2021

30 „Lwiątek” już w Moskwie
fot. PK TS
Firma PK Transportnyje Sisitemy po raz kolejny chwali się przedterminową dostawą pojazdów. Tym razem mowa o 30 jednoczłonowych w pełni niskopodłogowych tramwajach „Lwionok” dla Moskwy, wchodzących w skład wielkiego kontraktu na 114 nowych tramwajów.
We wrześniu 2020 r. PK TS wygrał konkurs na dostawy 114 tramwajów dla Moskwy – 74 trzyczłonowych pojazdów 71-931M Witiaź-Moskwa i 40 jednoczłonowych tramwajów 71-911EM Lwionok, które już z powodzeniem jeżdżą w Ułan-Ude, Permie, Uljanowsku i Iżewsku.

Do Moskwy producent dostarczył już 30 Lwiątek. – Moskwa wyznacza trend odnawiania taboru miejskiego. Trzyczłonowe tramwaje Witiaź-Moskwa już na stałe wpisały się w pejzaż miasta, a jednoczłonowe tramwaje Lwionok będą doskonałym uzupełnieniem. Zgodnie z warunkami kontraktu cały tabor powinien zostać dostarczony do Moskwy do 30 czerwca 2022 r., ale planujemy zrobić to znacznie wcześniej. W trzy i pół miesiąca dostarczyliśmy już 30 jednoczłonowych tramwajów. Pozostałych 10 Lwiątek na pewno dotrze do Moskwy pod koniec lata – mówi Felisk Winokur, prezes PK TS.

Lwiątka mają w pełni niskopodłogową podłogę. Producent szczególnie dumny jest z własnej produkcji wózków skrętnych. W pojeździe znajduje się 40 miejsc siedzących. To pierwsze w ciągu ostatnich ośmiu lat nowe tramwaje jednoczłonowe w Moskwie.

Moskwa eksploatuje już 390 tramwajów Witiaź-M. Jesienią 2019 r. zakończyły się dostawy 300 tramwajów w rekordowym czasie dwóch lat, sześciu miesięcy i sześciu dni, natomiast w grudniu 2020 r. – miesiąc przed czasem – zakończono dostawy 90 tramwajów tej serii w ramach zamówienia uzupełniającego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony