Partnerzy serwisu:

20 gazowych MAN-ów pojedzie do Starachowic. Umowa podpisana

Witold Urbanowicz 05.03.2021

20 gazowych MAN-ów pojedzie do Starachowic. Umowa podpisana
Prezydent Starachowic w fabryce MAN-afot. Marek Materek
Dzisiaj (5 marca) Starachowice podpisały umowę z MAN-em na dostawy 20 autobusów CNG o długości 12 m. Dostawy przewidziano na 2022 r. Nowe pojazdy pozwolą na zastąpienie eksploatowanej floty pojazdów praktycznie w całości.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 20 nowych autobusów miejskich zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG. Pojazdy o długości min. 12 m mają mieścić ok. 80 pasażerów.Wartość umowy to 25,8 mln zł.

– Przetarg wygrała firma, która produkuje autobusy w Starachowicach. Bardzo się tego cieszymy. Wiem, że nikt inny, jak tylko pracownicy fabryki w Starachowicach wykonają dla nas produkt najwyższej jakości. Pomimo tego, że oferta MAN-a była najdroższa, to wiem – patrząc na ceny w innych przetargach – to wiem, że MAN złożył ofertę dobrą – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic.

– Przygotowaliśmy konkurencyjny produkt, wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne dostępne na rynku. Wszystkie autobusy powstaną w Starachowciach. Jestem przekonana, że nasi pracownicy będą dumni, produkując autobusy dla własnego miasta. Jestem też pewna, że pojazdy przyczynią się do rozwoju transportu publicznego i więcej osób przesiądzie się do autobusów. Mam nadzieję, że również pracownicy zaczną korzystać ze swojego produktu zamiast przyjeżdżać tutaj własnymi samochodami osobowymi - mówi Małgorzata Durda,

Jak dodaje prezydent, zamówienie pozwoli na zastąpienie 100% eksploatowanej na co dzień floty pojazdów. Starsze autobusy będą trzymane jako rezerwa. Zakup w 85% finansowany jest ze środków unijnych, a w 10% z rządowego funduszu inwestycji lokalnych. Zakres projektu jest jednak znacznie szerszy. – Budujemy w tym roku stację ładowania autobusów CNG, zagospodarujemy otoczenie Dworca Wschodniego na centrum komunikacyjne, rozpoczynamy przebudowę otoczenia Dworca Zachodniego, gdzie również powstanie centrum komunikacyjne. Ogłosimy też przetarg na budowę ścieżek rowerowych, rozpoczniemy budowę stacji obsługi dla autobusów przy Radomskiej (warsztat, myjnia, centrum dyspozytorskie). W ramach projektu przebudujemy kilka ulic – Konstytucji 3 Maja, Kilińskiego, Parkową i inne. Wszyscy mieszkańcy będą korzystać z efektów projektu – mówi Materek.

Nowe autobusy zostaną dostarczone w 2022 r. Przewidziano oddzielne postępowanie na dostawcę gazu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony