Partnerzy serwisu:

Panek w 150 miastach w Polsce. „Największa taka ekspansja na świecie"

Rafał Dybiński 12.05.2020

Panek w 150 miastach w Polsce. „Największa taka ekspansja na świecie"
fot. Panek Car Sharing/Linkedin
Nawet 15 mln osób w Polsce może już skorzystać z usługi PANEK Car Sharing – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Największy krajowy operator podkreśla, że jego pojazdy pojawiają się w 150 miastach między Bugiem a Nysą Łużycką. Każda nowo zarejestrowana w systemie osoba otrzymuje darmowe środki na przejazdy. To według właścicieli największa taka ekspansja w dziejach rozwoju usługi samochodów współdzielonych na świecie.

"W ciągu kilku tygodni zrobiliśmy coś, czego inni operatorzy nie zdecydowali się wprowadzić w ciągu kilku lat" – podkreślono w komunikacie.

"Za pomocą usługi można podróżować na krótkich dystansach, ale i pojechać w trasę, zwłaszcza teraz, kiedy wirus COVID-19 nie sprzyja korzystaniu z transportu zbiorowego. Użytkownik może zostawić auto praktycznie w każdym większym mieście, ponieważ stref jest już ponad 150" – wyjaśniono sposób działania usługi.

"Czas pandemii wykorzystać można na wiele różnych sposobów. My postawiliśmy na rozwój stref, zwiększenie dostępu do usługi i rozbudowany system benefitów: subskrypcję, pakiety i przedpłaty oraz liczne promocje. Wszystkie zmiany mają sprzyjać mobilności za rozsądną cenę i propagowaniu idei współdzielenia" – dodano w komunikacie.

Car Sharing to system wspólnego użytkowania samochodów osobowych. Samochody udostępniane są za opłatą użytkownikom przez operatorów floty pojazdów, którymi są różne przedsiębiorstwa, agencje publiczne, spółdzielnie, stowarzyszenia lub grupy osób fizycznych. Stosowanie tego systemu zwiększa intensywność wykorzystania pojazdów w ciągu doby, co prowadzi do zahamowania wzrostu liczby samochodów rejestrowanych prywatnie. Możliwe jest wypożyczanie samochodu na krótki czas, często z godziny na godzinę. Jest on atrakcyjny dla klientów, którzy tylko sporadycznie korzystają z pojazdu, a także dla tych, którzy chcieliby okazjonalnie mieć dostęp do samochodu innego typu. Podstawą systemu jest uzyskanie korzyści prywatnego samochodu, bez kosztów i obowiązków wynikających z jego posiadania. 
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport