Partnerzy serwisu:

Oferty w przetargu na tramwaje dla Wrocławia później

Jakub Rösler 28.09.2021

Oferty w przetargu na tramwaje dla Wrocławia później
fot. Modertrans
O blisko miesiąc dłużej MPK Wrocław będzie czekało na oferty firm, które chciałyby dostarczyć nowe niskopodłogowe tramwaje dla stolicy Dolnego Śląska. Przewoźnik wydłużył termin na prośbę potencjalnych wykonawców. Wprowadził także dodatkowy wymóg dla kupowanych pojazdów.
Wrocławskie MPK poszukuje firmy, która dostarczy łącznie nawet 40 fabrycznie nowych niskopodłogowych i klimatyzowanych pojazdów – 24 sztuki z opcją domówienia jeszcze szesnastu w ramach tzw. prawa opcji. Składanie ofert, które miało się zakończyć 30 września, zostało przedłużone aż do 28 października.

O taką zmianę do MPK zwracali się przedstawiciele firm, które prawdopodobnie wezmą udział w postępowaniu przetargowym. Wnioskowali oni o to, żeby oferty można było przesyłać do końca października. Spółka przystała na te wnioski.
Dodatkowo, zamawiający wprowadził zmianę w wymaganiach dotyczących dostarczanych tramwajów. Zestawy kołowe oferowanych tramwajów będą musiały być wyposażone w tzw. absorbery, czyli tłumiki hałasu.

– Mam pełną świadomość że walka z hałasem będzie ważnym wyzwaniem dla współczesnego świata. Chcemy być w awangardzie tej rewolucji – wyjaśnia prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

MPK Wrocław prowadzi szeroko zakrojoną modernizację swojego taboru. Prócz aktualnego przetargu, czeka na dostawę zamówionych wcześniej 46 nowych niskopodłogowych tramwajów. Remontuje także posiadane już przez siebie wagony, które zyskują m.in. klimatyzację i dodatkowe udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony