Partnerzy serwisu:

Nowe Solarisy dotrą do Jaworzna. Liczba elektrobusów wzrośnie do 50

Jakub Rösler 28.07.2021

 Nowe Solarisy dotrą do Jaworzna. Liczba elektrobusów wzrośnie do 50
fot. PKM Jaworzno
PKM Jaworzno pozyska kolejne nowe autobusy. Będą to jednostki o napędzie elektrycznym. 6 pojazdów dostarczy Solaris. Zakup został zrealizowany z dofinansowania w ramach projektu unijnego.
Dzisiaj (28 lipca) doszło do podpisania umowy na dostawę nowych, przegubowych autobusów elektrycznych, które zrealizuje podpoznańska firma Solaris. Zaoferowany model to Solaris Urbino 18 electric. Autobusy będą wyposażone w ładowarki USB do ładowania urządzeń mobilnych, ogrzewanie elektryczne wodne, czy też klimatyzację. Więcej o specyfikacji pojazdów dla Jaworzna pisaliśmy w tym artykule.

Autobusy mają wejść do użytku w przyszłym roku, a koszt zakupu zamknie się w kwocie 24,701 mln złotych. Przewoźnik chwali się, że po zakończeniu dostaw przegubowców, jego flota będzie składała się z 50 autobusów elektrycznych, co przełoży się na ponad 70% udział tego typu pojazdów w całej flocie operatora. Obok dostaw nowych autobusów, ma zostać także zrealizowany montaż nowej ładowarki przy dworcu w Szczakowej.

– Pojazdy bezemisyjne to naturalny etap zmian w transporcie publicznym. Wszyscy potrzebujemy jak najbardziej ekologicznych rozwiązań. A e-mobilność jest jednym z nich, i to już w wieloletnim wykazaniem skuteczności technologicznej. Cieszę się, że nie dość, iż byliśmy pionierem elektrycznej floty w Polsce, to nadal z sukcesem realizujemy modernizację taboru, która jest pożądana przez podróżnych, dobra dla środowiska i zapewnia Jaworznu status miasta nowoczesnego. – komentuje zakup Zbigniew Nosal, Prezes PKM Jaworzno
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony