Partnerzy serwisu:

ŁKA z programem zniżek kulturalnych i rekreacyjnych

Kasper Fiszer 23.01.2015

 ŁKA z programem zniżek kulturalnych i rekreacyjnych
Pociąg ŁKA w Zgierzufot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaoferuje swoim podróżnym zniżki m.in. do teatrów, zoo czy na lodowisko – poinformował dziś przewoźnik. Program ruszy na przełomie stycznia i lutego, wraz z początkiem ferii szkolnych. Przedstawiciele spółki i władz samorządowych chcą, by zafunkcjonował on na stałe i objął jak najwięcej atrakcji regionu.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna zainauguruje za tydzień jeden z nielicznych w skali kraju systemów rabatowych dla swoich pasażerów. Podróżni będą mogli liczyć na upusty w łódzkich instytucjach kultury i rekreacji. Pierwszy w regionie łódzkim program tego typu ruszy w przyszłą sobotę, wraz z początkiem ferii szkolnych. Na razie pewne jest, że będzie obowiązywał przez cały okres zimowych wakacji, ale trwają rozmowy nad wprowadzeniem go jako stałego elementu oferty ŁKA.

Bezpłatny talon dodadzą do biletu

– Aby skorzystać ze zniżki, wystarczy kupić bilet. W kasie ŁKA lub u konduktora otrzyma się bon. Ten kupon będzie upoważniał do kupienia zniżkowych wejściówek – mówiła na dzisiejszej konferencji prasowej Elżbieta Gamus, dyrektor finansowy ŁKA. Jeden bon będzie uprawniał do skorzystania z maksymalnie trzech upustów, instytucje udzielające rabatu będą bowiem stemplować wydany razem z biletem kupon. Talony wydawane będą do wszystkich biletów spółki, w tym do elektronicznych biletów okresowych oraz do Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego uprawniającego do przejazdów koleją i łódzką komunikacją miejską.

Na razie instytucje miejskie i wojewódzkie

– Do łódzkiego ogrodu zoologicznego i do palmiarni dzieci i młodzież do 16. roku życia wejdą za darmo, dorośli będą mieli zagwarantowaną 15-procentową zniżkę. 20% rabatu otrzymają goście obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, m.in. lodowiska. W ofercie znajdą się też instytucje kultury, np. teatry Arlekin i Pinokio – wyliczał Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi. Na zniżki będą mogli liczyć także odwiedzający placówki zarządzane przez urząd marszałkowski.

Kupon będzie przydatny, ale nieobowiązkowy

Marszałek województwa Witold Stępień przekonywał, że skorzystanie z rabatu będzie bardzo proste. Będzie on bowiem udzielany nawet tym, którzy z jakichś względów będą mieli ze sobą tylko ważny w danym dniu bilet ŁKA. – Obiecuję państwu, że to wystarczy, aby uzyskać ulgowe wejście do instytucji współpracującej. Nikt w kasie zoo czy innej placówki nie będzie z tym dyskutował – przekonywał.

Chcą przekonać do jak największej aktywności

Na razie pewne jest, że program zniżkowy będzie funkcjonował przez dwa tygodnie ferii. Samorządowcy chcą jednak, by znalazł się on w stałej ofercie ŁKA. Ma też być stopniowo rozszerzany o atrakcje nie tylko w stolicy regionu, ale też w mniejszych ośrodkach. – Już teraz rozmawiamy z Sieradzem, Pabianicami i Łowiczem – mówił Witold Stępień. – Myślę też, że ogłosimy jakiś konkurs dla najbardziej aktywnie korzystających z naszej oferty, by promować jak najczęstsze korzystanie z ŁKA i z wartych odwiedzenia miejsc – dodał.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polityka taryfowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony