Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Żywiec zamawia trzy nowe autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-12-31 09:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Żywiec zamawia trzy nowe autobusy
fot. Adrian.s6, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
MZK Żywiec ogłosił przetarg na dostawę trzech autobusów o długości od 11,5 do 12 metrów. Autobusy pojawią się w Żywcu przed końcem czerwca.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech fabrycznie nowych autobusów miejskich o długości od 11,5 m do 12,0 m, wyposażonych w niską podłogę na całej długości i silniki spełniające normę emisji spalin Euro 6. Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało wykonane najpóźniej do 20 czerwca 2016 r.

Zgodnie ze specyfikacją zamówienia przewidziano sześciocylindrowe silniki o mocy netto min. 210 kW, wyposażone w system gaszenia i automatyczny dozownik oleju silnikowego. W pojeździe mają znaleźć się trzy dwuskrzydłowe pary drzwi, miejsce dla wózka inwalidzkiego, ręcznie rozkładana rampa, minimum sześć okien bocznych przesuwnych, ogrzewanie i klimatyzacja, elektroniczną informację pasażerską z ekranem LCD wewnątrz do wyświetlania trasy bądź reklam, monitoring, nagłośnienie. Pojemność pojazdu określono na min. 90 pasażerów, w tym 28-34 na miejscach siedzących, z czego min. 10 dostępnych bezpośrednio z poziomu podłogi.

Termin składania ofert mija 10 lutego. O wyborze zadecydują cena (65%), parametry techniczno-eksploatacyjne (30%) oraz ekologia (5%). Maksymalną liczbę punktów w przypadku tego drugiego kryterium można dostać za konstrukcję szkieletu, nadwozie i poszycie zewnętrzne wykonane ze stali odpornej na korozję (nierdzewnej), aluminium lub tworzyw sztucznych. Ponadto punktowane będą ściany boczne poszycia zewnętrznego, które będą dzielone w pionie na strefy podziału w pasie podokiennym. Maksymalną liczbę punktów można dostać za oferowanie minimum 14 miejsc z niskiej podłogi, zastosowanie silnika stojącego o pojemności min. 10,7 dm3, szyby przedniej dwuczęściowej, przebiegi międzyobsługowe, związane z wymianami oleju w silniku, większe bądź równe 50 tys. km. W przypadku kryterium ekologicznego pod uwagę brane będą zadeklarowane przez wykonawcę wartość zużycia energii, emisja CO2 oraz emisje zanieczyszczeń (tlenków azotu, cząstek stałych oraz węglowodorów).

Komunikacja miejska w Żywcu ruszyła w 1971 r. Jak informuje przewoźnik, aktualnie 35 autobusów żywieckiej komunikacji miejskiej wykonuje 263 kursy dziennie w dni robocze, 147 w soboty i 132 w niedziele i święta, obsługując także miejscowości w sześciu ościennych gminach tj. Czemichów, Lipowa, Łodygowice, Radziechowy-Wieprz, Świnna, Gilowice, a łączna długość linii wynosi 208 km. Obecnie funkcjonuje 17 linii.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Komunikacja

Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Aleksandra Dmochowska 11 kwietnia 2016

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Komunikacja

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Martyn Janduła 11 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5