Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Żywiec zamawia trzy nowe autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-12-31 09:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Żywiec zamawia trzy nowe autobusy
fot. Adrian.s6, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
MZK Żywiec ogłosił przetarg na dostawę trzech autobusów o długości od 11,5 do 12 metrów. Autobusy pojawią się w Żywcu przed końcem czerwca.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech fabrycznie nowych autobusów miejskich o długości od 11,5 m do 12,0 m, wyposażonych w niską podłogę na całej długości i silniki spełniające normę emisji spalin Euro 6. Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało wykonane najpóźniej do 20 czerwca 2016 r.

Zgodnie ze specyfikacją zamówienia przewidziano sześciocylindrowe silniki o mocy netto min. 210 kW, wyposażone w system gaszenia i automatyczny dozownik oleju silnikowego. W pojeździe mają znaleźć się trzy dwuskrzydłowe pary drzwi, miejsce dla wózka inwalidzkiego, ręcznie rozkładana rampa, minimum sześć okien bocznych przesuwnych, ogrzewanie i klimatyzacja, elektroniczną informację pasażerską z ekranem LCD wewnątrz do wyświetlania trasy bądź reklam, monitoring, nagłośnienie. Pojemność pojazdu określono na min. 90 pasażerów, w tym 28-34 na miejscach siedzących, z czego min. 10 dostępnych bezpośrednio z poziomu podłogi.

Termin składania ofert mija 10 lutego. O wyborze zadecydują cena (65%), parametry techniczno-eksploatacyjne (30%) oraz ekologia (5%). Maksymalną liczbę punktów w przypadku tego drugiego kryterium można dostać za konstrukcję szkieletu, nadwozie i poszycie zewnętrzne wykonane ze stali odpornej na korozję (nierdzewnej), aluminium lub tworzyw sztucznych. Ponadto punktowane będą ściany boczne poszycia zewnętrznego, które będą dzielone w pionie na strefy podziału w pasie podokiennym. Maksymalną liczbę punktów można dostać za oferowanie minimum 14 miejsc z niskiej podłogi, zastosowanie silnika stojącego o pojemności min. 10,7 dm3, szyby przedniej dwuczęściowej, przebiegi międzyobsługowe, związane z wymianami oleju w silniku, większe bądź równe 50 tys. km. W przypadku kryterium ekologicznego pod uwagę brane będą zadeklarowane przez wykonawcę wartość zużycia energii, emisja CO2 oraz emisje zanieczyszczeń (tlenków azotu, cząstek stałych oraz węglowodorów).

Komunikacja miejska w Żywcu ruszyła w 1971 r. Jak informuje przewoźnik, aktualnie 35 autobusów żywieckiej komunikacji miejskiej wykonuje 263 kursy dziennie w dni robocze, 147 w soboty i 132 w niedziele i święta, obsługując także miejscowości w sześciu ościennych gminach tj. Czemichów, Lipowa, Łodygowice, Radziechowy-Wieprz, Świnna, Gilowice, a łączna długość linii wynosi 208 km. Obecnie funkcjonuje 17 linii.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Komunikacja

Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Aleksandra Dmochowska 11 kwietnia 2016

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Komunikacja

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Martyn Janduła 11 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS