Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Żywiec kupuje siedem autobusów miejskich

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-09-05 07:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Żywiec kupuje siedem autobusów miejskich
fot. MZK Żywiec
Miejski Zakład Komunikacyjny w Żywcu otrzyma nowe autobusy. Tamtejszy urząd miasta rozpisał przetarg na siedem niskopodłogowych, 12–metrowych autobusów miejskich. To kolejne zakupy w tym mieście. W czerwcu trafiły tam trzy solarisy.

MZK Żywiec obsługuje dziś nie tylko samo miasto, ale też szereg okolicznych miejscowości. Korzysta z 36 autobusów. W czerwcu przewoźnik odebrał trzy nowe solarisy o długości 12 metrów. Już obsługują pasażerów.

Teraz lokalny przewoźnik chce kupić siedem kolejnych pojazdów tej wielkości. Wszystkie muszą być fabrycznie nowe, ich silniki powinny spełniać normę emisji spalin Euro 6. Z postępowania wyklucza się modele prototypowe, przez co zamawiający rozumie pojazdy sprzedane w Unii Europejskiej, Norwegii lub Szwajcarii w liczbie niższej niż 20 sztuk.

Wśród kryteriów oceny ofert najważniejszym jest cena (60 proc.). Parametry techniczno-eksploatacyjne mają wagę 35 proc., a pozostałe 5 proc. punktów będzie można uzyskać za kwestie ekologiczne.

Od oferentów wymagany jest potencjał finansowy w wysokości co najmniej 5 mln zł. Jeśli chodzi o doświadczenie, to Żywiec nie żąda określonej liczby dostarczonych autobusów, jak to zwykle bywa w tego rodzaju przetargach. Formułuje ten wymóg, jako zrealizowanie w ciągu ostatnich trzech lat trzech dostaw o łącznej wartości co najmniej 15 mln zł, przy czym wszystkie powinny być potwierdzone jako należycie wykonane, przez zamawiających.

W Żywcu wartość zamówienia określono na 7 221 951 zł 24 gr netto. Na oferty urzędnicy czekają do 6 października. Zwycięzca będzie miał 6 miesięcy na realizację zamówienia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków. Cztery nowe elektryczne solarisy na linii 154 [ZDJĘCIA]

Komunikacja

Kraków. Cztery nowe elektryczne solarisy na linii 154 [ZDJĘCIA]

jd/inf. pras. 02 września 2016

Solaris też w Żywcu. Jedyna oferta na trzy autobusy

Komunikacja

Solaris też w Żywcu. Jedyna oferta na trzy autobusy

Jakub Dybalski 11 lutego 2016

Żywiec zamawia trzy nowe autobusy

Komunikacja

Żywiec zamawia trzy nowe autobusy

Witold Urbanowicz 31 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS