Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

ZUE rozbuduje trolejbusy w Lublinie o Jana Pawła II i al. Kraśnicką

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-09 09:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZUE rozbuduje trolejbusy w Lublinie o Jana Pawła II i al. Kraśnicką
fot. Martyn Janduła
Lublin podpisał z firmą ZUE umowę na rozbudowę sieci trolejbusowej. Miasto wzbogaci się o nowy odcinek sieci trakcyjnej w ciągu ul. Jana Pawła II i al. Kraśnickiej. Prace budowlane mają zakończyć się w wakacje.

Lublin przygotowuje się do budowy sieci trakcyjnej dla trolejbusów w ul. Jana Pawła II od ul. Granitowej do al. Kraśnickiej, a także w ciągu al. Kraśnickiej od ul. Jana Pawła II do pętli trolejbusowej i na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Granitowej. Postępowanie obejmuje też realizację podstacji trolejbusowej Węglin, przyłączy zasilających na przystankach przy ul. Jana Pawła II, a także wiat przystankowych przy ul. Muzycznej (dwie sztuki) i Jana Pawła II (pięć sztuk). Projektowana sieć trakcyjna umożliwi połączenie komunikacyjne zachodniej części Lublina oraz nowych osiedli mieszkaniowych zlokalizowanych przy ul. Jana Pawła II z centrum miasta.

W grudniu rozpisano przetarg na wykonanie prac. W sumie wpłynęły trzy oferty. Ostatecznie Zarząd Dróg i Mostów wybrał ofertę krakowskiej firmy ZUE. Złożyła ona najniższą ofertę – na kwotę 5,47 mln zł brutto. To mniej niż zamierzał przeznaczyć zamawiający (6,87 mln zł brutto). Umowę podpisano 28 lutego.

Wzdłuż sporej części trasy stoją już słupy trakcyjne wybudowane w ramach inwestycji drogowej (choć niektóre w rejonie Jana Pawła II i al. Kraśnickiej wymagają wymiany – ich konstrukcja uniemożliwia obciążenie siłami od sieci trakcyjnej ostatniej części trzyelementowego słupa). Realizacja zamówienia potrwa do 30 sierpnia 2017 r. Więcej o planach trolejbusowych Lublina tutaj.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Komunikacyjna przyszłość Lublina. Trolejbusy? Elektrobusy?

Komunikacja

Komunikacyjna przyszłość Lublina. Trolejbusy? Elektrobusy?

Martyn Janduła 06 września 2016

Lublin planuje kolejne odcinki linii trolejbusowych

Przestrzeń

Lublin planuje kolejne odcinki linii trolejbusowych

Witold Urbanowicz 02 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS