Partnerzy serwisu:
Komunikacja

ZTM wymieni z opóźnieniem oznaczenia w metrze. Częściowo

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-11-18 11:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM wymieni z opóźnieniem oznaczenia w metrze. Częściowo
fot. WU
Zarząd Transportu Miejskiego wreszcie, po ośmiu miesiącach od otwarcia II linii metra, ogłosił przetarg na aktualizację oznaczeń na starszych stacjach. Na razie pojawią się nowe schematy i mapy. W całości system informacji pasażerskiej zostanie na razie wymieniony jedynie na Młocinach.

Na centralnym odcinku II linii metra Zarząd Transportu Miejskiego zaczął wdrażać zupełnie nowy system informacji pasażerskiej. Jednocześnie zapowiedziano ujednolicenie oznaczeń na stacjach I linii metra. Jak dotąd skończyło się jedynie na przesiadkowej stacji Świętokrzyska – na pozostałych schematy i mapy nadal nie uwzględniają otwartej w marcu II linii metra.

ZTM ogłosił wreszcie przetarg na wymianę systemu informacji wizualnej na stacjach I linii metra. Postępowanie obejmuje w zasadzie jedynie mocno spóźnioną wymianę map i schematów linii oraz okolic stacji. Pojawią się nowe ramki zatrzaskowe do komunikatów.

Proces pełnego ujednolicania systemu informacji pasażerskiej będzie przebiegał powoli. Przetarg zakłada pełną wymianę oznaczeń – łącznie z tablicami z nazwą stacji czy kierującymi do wyjść – jedynie na stacji Młociny. – Środki finansowe, którymi obecnie dysponujemy, pozwalają nam na szerszy zakres prac na jednej ze stacji. Wybraliśmy Młociny m.in. ze względu na popularność i duże znaczenie całego węzła przesiadkowego. Jednocześnie uszczegółowimy informacje dotyczące połączeń komunikacyjnych Młociny – most Marii Skłodowskiej-Curie – wyjaśnia Magdalena Potocka z biura prasowego ZTM. Nowe oznaczenia mają zostać naklejone na stare nośniki – w ramach oszczędności nie będą więc stosowane podświetlane tablice, które są zaletą oznaczeń na II linii.

Prace mają zostać przeprowadzone do połowy grudnia tego roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5