Partnerzy serwisu:
Komunikacja

ZTM Warszawa podpisał umowę z Michalczewskim. 25 autobusów na gaz

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-27 12:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Warszawa podpisał umowę z Michalczewskim. 25 autobusów na gaz
fot.
ZTM Warszawa podpisał umowę z Michalczewskim na obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem 25 brygad. Przewoźnik zaproponował 28 autobusów gazowych Scania Citywide LF. Autobusy wyjadą na ulice w październiku, a umowa będzie obowiązywać do końca 2026 r. Niebawem organizator podpisze też umowę na 9-metrowe wozy.

Dzisiaj (27 kwietnia) Zarząd Transportu Miejskiego zawarł z Michalczewskim kontrakt na świadczenie usług z wykorzystaniem 25 autobusów oraz zapewnieniem trzech wozów rezerwy. W postępowaniu były premiowane alternatywne źródła zasilania (40 punktów procentowych), w tym przede wszystkim pojazdy gazowe. Michalczewski zaoferował 28 autobusów gazowych Scania Citywide LF ze stawką 7,16 zł brutto za wozokilometr. – Wszystkie wozy pojawią się na ulicach 27 października – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM Warszawa.

Niebawem, 18 maja, ZTM ma podpisać umowę z Arrivą Bus Transport Polska w drugiej części tego przetargu – na 25 autobusów 9-metrowych. Przewoźnik zaproponował łącznie 34 autobusy Otokar Vectio C i 6,76 zł za wozokilometr. Pojazdy wyjadą na ulice ok. 10 listopada. Obie umowy będą świadczone do końca 2026 r.

ZTM postawił przed przewoźnikami wysokie wymagania. Muszą posiadać odpowiednie zaplecze, w którym pokazy będą myte i sprzątane, a także na terenie których będą dokonywane przeglądy i naprawy. Ponadto każdy autobus musi uzyskać certyfikat zgodności ZTM-u z wymaganiami. Wszyscy kierowcy muszą posługiwać się językiem polskim na poziomie przynajmniej średniozaawansowanym, znać układ komunikacyjny oraz taryfę i regulamin przewozów.

Niedawno ZTM rozstrzygnął przetarg na obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem 50 autobusów. Wygrała również Arriva, która zaproponowała 54 autobusy gazowe MAN Lion's City G oraz stawkę 7,97 zł za wozokilometr. – Wynik nie jest przez wszystkich akceptowany. Spodziewamy się odwołań – mówi Witek.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce. Michalczewski odwołuje się w kolejnym przetargu

Prawo & Finanse

Kielce. Michalczewski odwołuje się w kolejnym przetargu

Jakub Dybalski 18 kwietnia 2018

ZTM Warszawa otwiera oferty: Michalczewski wróci do Warszawy?

Komunikacja

ZTM Warszawa otwiera oferty: Michalczewski wróci do Warszawy?

Witold Urbanowicz 02 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5