Partnerzy serwisu:
Komunikacja

ZTM Lublin kupuje dziewięć autobusów przegubowych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-19 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Lublin kupuje dziewięć autobusów przegubowych
fot. ZTM w Lublinie, lic. CC 4.0
Organizator transportu miejskiego w Lublinie rozpisał przetarg na dziewięć nowych, przegubowych autobusów miejskich. Pojazdy trafią najprawdopodobniej do tamtejszego MPK.

Lublin jest tym polskim miastem, w którym zakupy taborowe odbywają się w niekonwencjonalny sposób. Kupuje je ZTM i przekazuje w użytkowanie przewoźnikom, najczęściej jest to tamtejsze MPK.

Tym razem ZTM chce kupić dziewięć przegubowych autobusów miejskich na olej napędowy, które nie mogą być starsze niż 12 miesięcy i nieeksploatowane. Muszą być wyposażone we wszystkie elementy zawarte w specyfikacji, w tym m.in. kasownik, autokomputer i zewnętrzne wyświetlacze ledowe.

W przetargu oferty można składać do 26 maja. Najważniejszym kryterium będzie cena (60 proc.). Po za tym o wyborze oferty decydować będą kryteria techniczne (15 proc.), warunki gwarancji (15 proc.) i kwestie ekologiczne (10 proc.).

Od oferentów oczekuje się zabezpieczenia finansowego w wysokości 3,5 mln zł w formie posiadanych środków lub zdolności kredytowej. Muszą też wykazać się doświadczeniem w postaci zrealizowania w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej jednej dostawy czterech niskopodłogowych, dwuczłonowych autobusów miejskich o długości między 17,5 a 18,75 metra.

Po Lublinie jeździ dziś prawie trzysta autobusów miejskich, z których większość obsługuje MPK Lublin. Poza tym część linii obsługują Warbus, Lubelskie Linie Autobusowe i Traf–Line, oraz konsorcjum Irex/Meteor.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lublin kupuje 15 trolejbusów

Mobilność

Lublin kupuje 15 trolejbusów

Witold Urbanowicz 29 marca 2017

Lublin: Od problemu z busiarstwem do cywilizacji

Prawo & Finanse

Lublin: Od problemu z busiarstwem do cywilizacji

Martyn Janduła 28 grudnia 2016

Lublin: Wspólny dworzec, buspasy i lokalne węzły

Komunikacja

Lublin: Wspólny dworzec, buspasy i lokalne węzły

Roman Czubiński 02 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS