Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zobacz wizualizacje dworca w Zakopanem

Dalej Wstecz
Autor:

Dominik Lebda

Data publikacji:
2017-03-17 14:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zobacz wizualizacje dworca w Zakopanem
wiz. UM Zakopane
Zobacz wizualizacje dworca w Zakopanem
Zobacz wizualizacje dworca w Zakopanem
Zobacz wizualizacje dworca w Zakopanem
Zakopane opublikowało wizualizacje dworca kolejowego, który w najbliższym czasie czeka kilkuetapowy remont. Budynki kolejowe i otoczenie stacji mają zmienić się w miejsce estetyczne i przyjazne dla pasażerów.

Dworzec kolejowy w Zakopanem wraz z sąsiednim budynkiem, doczekają się remontu. Na początku marca pisaliśmy o dofinansowaniu na projekt modernizacji części budynków kolejowych, w tym dworca PKP, które otrzymało Zakopane (czytaj więcej). 

Jak informowała wówczas przedstawicielka UM Zakopane, w ramach pierwszego dofinansowania wyremontowane zostaną pierwsze piętro i poddasze w budynku głównym, gdzie mieścić się będzie mediateka, czyli nowoczesna biblioteka, w której znajdą się wygodne miejsca do pracy indywidualnej, będzie można poczytać prasę, posłuchać muzyki lub skorzystać z komputera. W budynku dawnej przychodni ma powstać informacja turystyczna i klub muzyczny. 

Przestrzennie i estetycznie

Pod koniec lutego zakopiański magistrat złożył dokumenty o kolejne dofinansowanie, tym razem kwotą 35 mln zł dla budowy Centrum Komunikacyjnego. W ramach tego przedsięwzięcia, do obsługi ruchu pasażerskiego przystosowana zostanie pozostała część dworca PKP. Planowana jest przebudowa placu w Kuźnicach i dalszej części ul. Przewodników Tatrzańskich. Na potrzeby wniosku przygotowane zostały wstępne, robocze wizualizacje przestrzeni stacji kolejowej w Zakopanem. 

Na wizualizacjach widoczna jest uporządkowana przestrzeń w obrębie stacji kolejowej Zakopane i budynków dworca kolejowego. Według grafiki nie będzie punktów handlowych pomiędzy ul. Chramcówki i Rondem Armii Krajowej, a peronami. Część handlowa ma zostać utworzona przy wylocie ul. Jagiellońskiej z Ronda Armii Krajowej. Pomiędzy ul. Smrekową a torowiskiem miałby powstać parking dla samochodów. W tym miejscu znajduje się niewykorzystywany plac kolejowy z bocznicą i rampą rozładunkową, która dawniej służyła prawdopodobnie do obsługi autokuszetek. 

– Nie jest to wersja ostateczna, ale wizualizacja koncepcji, która będzie rozwijana w projekcie budowlanym. Powstała ona na potrzeby wniosku aplikacyjnego na dofinansowanie Centrum Komunikacyjnego, który Urząd Miasta Zakopane złożył pod koniec lutego. Pochodzi ona od autora programu funkcjonalno-użytkowego Centrum Komunikacji – powiedziała Anna Karpiel-Semberecka, kierownik biura ds. kontaktów z mediami UM Zakopane. VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jeden chętny na dostawy autobusów do Suchego Lasu

Komunikacja

Jeden chętny na dostawy autobusów do Suchego Lasu

Witold Urbanowicz 17 marca 2017

Budowa metra wycina drzewa. Za każde wycięte będzie nowe

Przestrzeń

Budowa metra wycina drzewa. Za każde wycięte będzie nowe

Witold Urbanowicz 17 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS