Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Znakomity start trzeciego sezonu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-04-04 12:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa BikeU

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Znakomity start trzeciego sezonu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego
fot. Bydgoski Rower Aglomeracyjny/Facebook
Prawie 35 tys. wypożyczeń i tysiąc nowych rejestracji w systemie. To wynik z działania BRA w pierwszym miesiącu trzeciego sezonu. To aż o 23 proc. więcej niż przed rokiem, kiedy to liczba przejazdów sięgała 28 tys. Na ten wynik wpływ miała nie tylko słoneczna pogoda, ale przede wszystkim nieustająca popularność roweru aglomeracyjnego wśród bydgoszczan oraz nienaganne przygotowanie jednośladów i stacji do kolejnego sezonu – podaje firma BikeU – operator i dostawca rowerów w Bydgoszczy.

W Bydgoszczy jest już w sumie ponad 36,5 tys. użytkowników. To tak jakby średnio prawie każdy użytkownik wypożyczył rower choć jeden raz. Dla przypomnienia drugi sezon zakończył się milionowym wypożyczeniem. Do systemu w ciągu roku dołączyło 7 tys. nowych osób. Na ten wynik złożyło się 585 395 wypożyczeń w 2015 roku oraz 419 258 w 2016.

Z każdym kolejnym sezonem rosną oczekiwania względem Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Dotyczą one przede wszystkim rozbudowy systemu o kolejne stacje, włączenia do sytemu Fordonu i innych osiedli, a także rozbudowy ścieżek rowerowych.

Zdaniem prawie połowy ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniu, nowe stacje powinny powstać na osiedlu Fordon. Drugim z kolei miejscem, w którym pożądane byłyby nowe stacji to okolice galerii handlowych – Galeria Pomorska oraz Zielone Arkady. Prawie 7 proc. osób byłoby za powstaniem nowych stacji w Osowej Górze oraz więcej nowych stacji w centrum miasta – głównie wymieniane były ulica Gdańska, rondo Toruńskie, ulica Fordońska oraz ulica Focha. Jeżeli chodzi o Myślęcinek – nowa stacja byłaby mile widziana przy ogrodzie botanicznym.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Milion wypożyczeń Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

Komunikacja

Milion wypożyczeń Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

Jakub Dybalski 30 listopada 2016

BikeU chwali się liczbami i przygotowuje do Wavelo

Komunikacja

BikeU chwali się liczbami i przygotowuje do Wavelo

Jakub Dybalski 02 września 2016

Bike U chwali się marcowymi wynikami w Bydgoszczy

Komunikacja

Bike U chwali się marcowymi wynikami w Bydgoszczy

jd/inf. pras. 05 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS