Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zielonogórska zajezdnia dla elektryków. Czterech chętnych na przebudowę

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-20 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zielonogórska zajezdnia dla elektryków. Czterech chętnych na przebudowę
fot. MZK Zielona Góra
MZK w Zielonej Górze otworzył oferty w przetargu na przebudowę zajezdni autobusowej i jej dostosowanie do obsługi elektrobusów. Wystartowały cztery firmy. Wszystkie oferty są poniżej kosztorysu zamawiającego.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez MZK Zielona Góra jest przebudowa zajezdni autobusowej przy ul. Chemicznej. Zadaniem wykonawcy będzie m.in. budowa wewnętrznego, zamkniętego układu komunikacyjnego m.in. z miejscami do szybkiego i wolnego ładowania autobusów elektrycznych (na ich wykonanie toczy się oddzielny przetarg), budowa stacji obsługi MZK i zadaszenia placu postojowego taboru autobusowego, remont i przebudowa budynku administracyjnego, remont i przebudowa budynku stacji paliw. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj

W postępowaniu wpłynęły cztery oferty. Miłą niespodzianką jest to, że wszystkie oferty mieszczą się w kosztorysie zamawiającego, który opiewa na kwotę 35,29 mln zł. Najtańszą ofertę złożył Budimex oferując wykonanie prac za 27,06 mln zł brutto. Niewiele drożej prace jest w stanie wykonać Exalo Drilling (27,36 mln zł brutto). Kolejne propozycje wpłynęły od Skanski (30,28 mln zł brutto) i firmy budowlanej Eurobud Grzegorza Fornalczyka (30,62 mln zł brutto).

O wyborze oferty zadecydują cena (60%), doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%), skrócenie czasu na wykonanie (20%). Wszyscy oferenci zobowiązali się od skrócenia czasu realizacji o 10 tygodni. Inwestycja potrwa najpóźniej do końca lipca 2018 r.

Równolegle toczą się przetargi na zakup 47 autobusów elektrycznych (powtórny) oraz dostawę i instalację stacji ładowania na pętlach oraz na terenie zajezdni MZK. Działania te wpisują się w plan Zielonej Góry zakładający przejście na tabor elektryczny.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zielona Góra ponawia przetarg na 17 przegubowców

Komunikacja

Zielona Góra ponawia przetarg na 17 przegubowców

Witold Urbanowicz 14 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS