Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zielona Góra ponownie szuka dostawcy 47 elektrobusów za 86 mln zł netto

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-17 08:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zielona Góra ponownie szuka dostawcy 47 elektrobusów za 86 mln zł netto
Fot. Solaris
MZK w Zielonej Górze rozpisał nowy przetarg na dostawę 47 autobusów elektrycznych o długości ok. 12 metrów oraz dwóch pojazdów serwisowych. Zamawiający liczy, że tym razem oferenci przedstawią oferty zgodne z możliwościami finansowymi przewoźnika.

Przedmiotem powtórzonego przetargu jest dostawa 47 fabrycznie nowych elektrycznych niskopodłogowych autobusów miejskich o długości 12 m, a także dwóch pojazdów serwisowych – pojazdu utrzymania ruchu oraz pojazdu pogotowia technicznego. Więcej o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj, przy pierwszym przetargu.

W poprzednim postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Solaris zaproponował dostawy za kwotę 104,9779 mln zł brutto, natomiast konsorcjum Ursus Bus 7, w skład którego wchodzą Ursus Bus i Ursus, złożyło ofertę na kwotę blisko 104,9997 mln zł brutto. Obie oferty przekraczały kosztorys zamawiającego, który przeznaczył na realizację zamówienia kwotę 95,913 mln zł brutto. W tej sytuacji MZK podjął decyzję o unieważnieniu postępowania.

Termin składania ofert mija 25 maja. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały zamówienia polegające na dostawie minimum 15 pojazdów elektrycznych pow. 7,5 t DMC, w tym jedno zamówienie na dostawę co najmniej siedmiu fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów miejskich lub trolejbusów.

Zostały zmienione kryteria wyboru ofert. Najważniejsza pozostaje cena (60%). Pozostałe punkty można otrzymać za gwarancję, skrócenie terminu pierwszej dostawy autobusów, zużycie energii elektrycznej autobusu poniżej 1 kWh/km, a także monitorowanie ciśnienia w ogumieniu z pozycji kierowcy (po 10%). Termin pierwszej dostawy określony jest na 1 lipca 2018 r., a wykonawca może zaoferować jego skrócenie o maksymalnie cztery tygodnie. Wymagana jest trzyletnia gwarancja. Punktowane będzie jej wydłużenie o okres do 24 miesięcy.

Dostawy mają być zrealizowane do 30 listopada 2018 r. Szacowana wartość zamówienia została podwyższona i wynosi obecnie 86 mln zł netto. Jednocześnie zamawiający zakłada możliwość zwiększenia zamówienia o 30% jego wartości.
Przetarg na 12-metrowe pojazdy to największe w kraju zamówienie na autobusy elektryczne. Wypełnia ono plany Zielonej Góry, która mocno chce postawić właśnie na ten rodzaj taboru. Po zrealizowaniu tego zakupu ok. 60% taboru to będą pojazdy elektryczne. Drugie zamówienie dotyczy dostaw 17 autobusów przegubowych, ale na diesel. Zielona Góra uznała, że technologie w zakresie napędu elektrycznego w przypadku tego segmentu pojazdów nie są dostatecznie przetestowane. Jednocześnie toczą się przetargi na dostawę stacji do ładowania elektryków m.in. do wybudowania na 11 pętlach, a także przebudowy i przystosowania zajezdni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zielona Góra ponawia przetarg na 17 przegubowców

Komunikacja

Zielona Góra ponawia przetarg na 17 przegubowców

Witold Urbanowicz 14 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS