Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zgorzelec ogłasza nowy przetarg na przewoźnika

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-01-04 16:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgorzelec ogłasza nowy przetarg na przewoźnika
fot. Qbanez, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Przygraniczny Zgorzelec ponownie ogłosił przetarg na świadczenie usług w zakresie komunikacji publicznej. Postępowanie obejmuje okres pięciu lat i realizację przewozów pięcioma autobusami.

Zgorzelec ponawia przetarg na operatora komunikacyjnego. Zamówienie obejmuje świadczenie usługi publicznego transportu zbiorowego na trzech liniach komunikacyjnych. Orientacyjna wielkość pracy przewozowej w okresie obowiązywania przedmiotu zamówienia wynosi ok. 706 000 km.

Autobusy przeznaczone do obsługi muszą być niskowejściowe (z co najmniej jednym wejściem bez stopni) i nie starsze niż z 2013 r. W pojeździe przewidziano co najmniej dwie pary drzwi, w tym co najmniej jedna dwuskrzydłowa. Każdy pojazd musi zabrać co najmniej 38 pasażerów, w tym minimum 12 na miejscach siedzących. Przewidziano również zastosowanie ramp bądź podnośników dla niepełnosprawnych, klimatyzację, ogrzewanie, indywidualne nawiewy powietrza i oświetlenie.
Silniki o mocy minimum 160 KM muszą spełniać normę czystości spalin co najmniej Euro 6. Przewidziano możliwość zastosowania różnych źródeł napędu: silniki wysokoprężne, na paliwa gazowe (LPG, CNG) lub elektryczne.

Do zadań przewoźnika będzie należeć również sprzedaż biletów jednorazowych zgodnie z cennikiem ustalonym przez radę miasta. Przewoźnik nie będzie miał prawa wykorzystywać powierzchni reklamowych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu.
O zamówienie mogą starać się podmioty, które dysponują minimum czterema pojazdami, nie starszymi niż z 2013 r. i minimum siedmioma kierowcami. Termin składania ofert mija 10 lutego, a o wyborze oferty zadecydują cena (90%) oraz termin płatności (10%).

Zamawiający szacuje, że wartość kontaktu wyniesie 922 tys. zł netto. Przy czym zyskiem przedsiębiorcy są opłaty za bilety. Łącznie, w czasie umowy, zysk ten szacowany jest na 1,1 mln zł brutto. Czas trwania zamówienia określono na 60 miesięcy, czyli pięć lat.

W poprzednim postępowaniu wpłynęło sześć ofert, ale wszystkie przekraczały kosztorys. Najtańsza opiewała na kwotę 1,8 mln zł brutto, a najdroższa na 5,2 mln zł brutto, podczas gdy zamawiający zamierzał przeznaczyć 996 tys. zł brutto. Miasto zadecydowało o unieważnieniu postępowania.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Komunikacja

Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Aleksandra Dmochowska 11 kwietnia 2016

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Komunikacja

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Martyn Janduła 11 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS