Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zgorzelec ogłasza nowy przetarg na przewoźnika

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-01-04 16:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgorzelec ogłasza nowy przetarg na przewoźnika
fot. Qbanez, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Przygraniczny Zgorzelec ponownie ogłosił przetarg na świadczenie usług w zakresie komunikacji publicznej. Postępowanie obejmuje okres pięciu lat i realizację przewozów pięcioma autobusami.

Zgorzelec ponawia przetarg na operatora komunikacyjnego. Zamówienie obejmuje świadczenie usługi publicznego transportu zbiorowego na trzech liniach komunikacyjnych. Orientacyjna wielkość pracy przewozowej w okresie obowiązywania przedmiotu zamówienia wynosi ok. 706 000 km.

Autobusy przeznaczone do obsługi muszą być niskowejściowe (z co najmniej jednym wejściem bez stopni) i nie starsze niż z 2013 r. W pojeździe przewidziano co najmniej dwie pary drzwi, w tym co najmniej jedna dwuskrzydłowa. Każdy pojazd musi zabrać co najmniej 38 pasażerów, w tym minimum 12 na miejscach siedzących. Przewidziano również zastosowanie ramp bądź podnośników dla niepełnosprawnych, klimatyzację, ogrzewanie, indywidualne nawiewy powietrza i oświetlenie.
Silniki o mocy minimum 160 KM muszą spełniać normę czystości spalin co najmniej Euro 6. Przewidziano możliwość zastosowania różnych źródeł napędu: silniki wysokoprężne, na paliwa gazowe (LPG, CNG) lub elektryczne.

Do zadań przewoźnika będzie należeć również sprzedaż biletów jednorazowych zgodnie z cennikiem ustalonym przez radę miasta. Przewoźnik nie będzie miał prawa wykorzystywać powierzchni reklamowych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu.
O zamówienie mogą starać się podmioty, które dysponują minimum czterema pojazdami, nie starszymi niż z 2013 r. i minimum siedmioma kierowcami. Termin składania ofert mija 10 lutego, a o wyborze oferty zadecydują cena (90%) oraz termin płatności (10%).

Zamawiający szacuje, że wartość kontaktu wyniesie 922 tys. zł netto. Przy czym zyskiem przedsiębiorcy są opłaty za bilety. Łącznie, w czasie umowy, zysk ten szacowany jest na 1,1 mln zł brutto. Czas trwania zamówienia określono na 60 miesięcy, czyli pięć lat.

W poprzednim postępowaniu wpłynęło sześć ofert, ale wszystkie przekraczały kosztorys. Najtańsza opiewała na kwotę 1,8 mln zł brutto, a najdroższa na 5,2 mln zł brutto, podczas gdy zamawiający zamierzał przeznaczyć 996 tys. zł brutto. Miasto zadecydowało o unieważnieniu postępowania.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Komunikacja

Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie już w maju!

Aleksandra Dmochowska 11 kwietnia 2016

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Komunikacja

Polski Bus prędko już nie wróci do Olsztyna

Martyn Janduła 11 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS