Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

ZDG TOR poruszy temat polskiej kolei na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Dalej Wstecz
Autor:

Leonard Dolecki

Data publikacji:
2015-09-07 10:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZDG TOR poruszy temat polskiej kolei na Forum Ekonomicznym w Krynicy
fot. Forum Ekonomiczne
XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój, na którym co roku spotykają się eksperci, liderzy polityki i biznesu z całego świata, odbędzie się w dniach 8-10 września br. W czasie trwania wydarzenia przewidziano 6 sesji plenarnych i ponad 180 paneli. Na jednym z paneli ZDG TOR zajmie się tematem polskich inwestycji infrastrukturalnych w kontekście międzynarodowych projektów transportowych.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój jest organizowane od ponad 20 lat. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 3 tys. gości z 60 krajów. Co roku forum organizowane jest na początku września. W 2015 roku odbędzie się ono w dniach 8-10 września. Celem imprezy jest nie tylko zaprezentowanie ofert oraz szukanie możliwości współpracy, ale również rozmowa najwyższej klasy teoretyków i praktyków biznesu.

Panel dyskusyjny, którym podczas Forum zajmie się ZDG TOR, będzie omawiał tematykę polskich inwestycji infrastrukturalnych w kontekście międzynarodowych projektów transportowych. Podczas panelu zaprezentowane zostaną zmiany, zachodzące na polskiej kolei w kontekście globalnym. Rozwój transportu i ciągle rosnące przewozy z Azji do Europy zachęcają do szukania nowych rozwiązań. Beneficjentem może być Polska kolej. PKP Cargo wychodzi na nowe rynki, ale konkurencja jest spora. Należą do niej m. in. inni przewoźnicy, a zwłaszcza spedytorzy morscy. W Polsce brakuje jeszcze infrastruktury, ale są pieniądze na niezbędne inwestycje.

Moderatorem panelu, który odbędzie się 8 września o godzinie 16:00 będzie Łukasz Malinowski, redaktor naczelny pisma i portalu „Rynek Kolejowy“. Udział w nim wezmą m. in. Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, Adam Purwin, prezes zarządu, PKP Cargo, Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu ZDG TOR, Sławomir Żałobka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Maciej Brzozowski, dyrektor przedstawicielstwa Portu Hamburg w Polsce. Komentatorem będzie Sergej Panczenko, dyrektor departamentu Ministerstwa Transportu i Komunikacji na Białorusi. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
40 mld zł na transport. Tylko jak je wydać?

Prawo & Finanse

40 mld zł na transport. Tylko jak je wydać?

Jakub Dybalski 23 lutego 2016

Janusz Zubrzycki członkiem zarządu ZDG TOR

Prawo & Finanse

Janusz Zubrzycki członkiem zarządu ZDG TOR

Redakcja 02 grudnia 2015

Szczurek: Mieszkańcy stawiają na mobilność

Mobilność

Szczurek: Mieszkańcy stawiają na mobilność

Jakub Madrjas 17 września 2015

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS