Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zachodniopomorskie przyznało środki na zakup 26 autobusów niskoemisyjnych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-20 15:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zachodniopomorskie przyznało środki na zakup 26 autobusów niskoemisyjnych
fot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Zarząd województwa zachodniopomorskiego podjął decyzję o dofinansowaniu kolejnych projektów komunikacyjnych ze środków unijnych, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego. Fundusze trafią m.in. na zakup autobusów hybrydowych i elektrycznych w Szczecinie i Szczecinku, licznie drogi rowerowe, a także węzły przesiadkowe. Wartość projektów sięga 100 mln zł.

Nabór wniosków na środki z RPO województwa zachodniopomorskiego trwał od sierpnia do końca września 2016 r. Zarząd województwa podjął właśnie decyzję o rozdysponowaniu funduszy. Przyznano je dziewięciu projektom o łącznej wartości blisko 100 mln zł, przy czym dofinansowanie unijne wynosi ok. 73 mln zł. Poszczególne projekty zostały kwotami od prawie 2 mln zł do ponad 27 mln zł.

– Początkowo alokacja środków w naborze wynosiła ponad 63 mln zł. Zdając sobie jednak sprawę z wagi zaproponowanych inwestycji, udało nam się ją zwiększyć o kolejnych 10 mln zł., co sprawiło, że większość ze zgłoszonych w konkursie projektów otrzyma ostatecznie unijne wsparcie – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Dzięki środkom unijnym autobusy kupi m.in. Szczecin, który złożył wniosek o dofinansowanie 16 autobusów hybrydowych. Całkowita wartość projektu to 39,3 mln zł, a dofinansowanie wynosi 27,1 mln zł. Z kolei Szczecinek starał się o zakup 10 autobusów elektrycznych wraz z budową stacji ładowania. Całkowita wartośc projektu to 25,3 mln zł, a dofinansowanie wynosi 17,5 mln zł. W Koszalinie powstać na centrum przesiadkowe Koszalin-Wąwozowa. Wartość projektu realizowanego przez tamtejszy MZK wynosi 4,2 mln zł, a przyznane dofinansowanie sięga 2,8 mln zł.

Środki przyznano też na szereg projektów rowerowych. Szczecinek zamierza zrealizować projekt publicznych rowerów (bike-sharing) o wartości 2,6 mln zł przy dofinansowaniu 1,8 mln zł. Duża część projektów dotyczy budowy dróg rowerowych. Gmina Trzebiatów chce zbudować ścieżkę rowerowej z miejscowości Nowielice do miejscowości Trzebusz i Mrzeżyno. W gminie Goleniów powstanie ścieżka z Lubczyny do Goleniowskiego Parku Przemysłowego w Łozienicy, a także od ulicy Stargardzkiej w Goleniowie przez miejscowość Podańsko w kierunku Danowa. Szczecin zrealizuje dwa projektu – w ciągu al. Piastów wraz z niezbędnym połączeniem z infrastrukturą rowerową w ciągu ul. Ku Słońcu, Bohaterów Warszawy oraz Mieszka I, a także w ciągu ul. 26 Kwietnia wraz z niezbędnymi połączeniami z istniejącą infrastrukturą.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Mazowsze rozdało 189 mln zł na drogi rowerowe

Przestrzeń

Mazowsze rozdało 189 mln zł na drogi rowerowe

jd/inf. pras. 13 lutego 2017

Jastrzębie-Zdrój odzyska kolej?

Komunikacja

Jastrzębie-Zdrój odzyska kolej?

Jakub Madrjas 20 stycznia 2017

Unia Europejska zatwierdziła ok. 1,9 mld zł dla II linii metra

Prawo & Finanse

Unia Europejska zatwierdziła ok. 1,9 mld zł dla II linii metra

Witold Urbanowicz 09 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS