Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zabrze: Torowisko w ciągu Wolności doczeka się remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-04-26 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zabrze: Torowisko w ciągu Wolności doczeka się remontu
fot. Andrzej Otrębski, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Kolejny odcinek torowisk rozległej sieci Tramwajów Śląskich planowany do remontu to ul. Wolności w Zabrzu na odcinku od Miarki do Kondratowicza. Spółka prowadzi właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Inwestycja obejmuje dwa etapy. Pierwszy z nich to 1,5-kilometrowy odcinek ul. Wolności od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Miarki. Kolejny natomiast przewiduje prace na również 1,5-kilometrowym fragmencie ulicy od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kondratowicza. Termin składania ofert na dokumentację mija 29 kwietnia. Projekty powinny być gotowe do końca czerwca 2017 r.

Podwójne torowisko na odcinku od skrzyżowania z ul. Torową do skrzyżowania z ul. Miarki jest wbudowane w jezdnię, natomiast od skrzyżowania z ul. Kondratowicza do skrzyżowania z ul. Torową jest wydzielone z jezdni. W rejonie ul. Galla znajduje się połączenie torowe.

Ul. Wolności nie kończy zamierzeń inwestycyjnych Tramwajów Śląskich. Spółka chce zrealizować spory projekt unijny. Ruszyły już przetargi na dokumentacje dla remontu torowisk w centrum Bytomia od skrzyżowania ul. Powstańców Warszawskich z ul. Sądową do Zajezdni Stroszek, wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej oraz modernizacji linii nr 14 w Mysłowicach, w ciągu Frycza-Modrzewskiego w Bytomiu oraz Łagiewnickiej w Świętochłowicach. W formule projektuj i buduj będzie natomiast zrealizowana modernizacja torowiska wzdłuż Chorzowskiej w Katowicach. Tramwaje Śląskie prowadzą także postępowanie na projekt budowy dwutorowej linii tramwajowej wzdłuż Grundmana w Katowicach, stanowiącej połączenie dwóch magistralnych linii tramwajowych funkcjonujących w układzie wschód – zachód biegnących ul. Chorzowską oraz Gliwicką.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS