Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Z Pruszcza do Gdańska na rowerze wzdłuż kanału

Dalej Wstecz
Autor:

UM Pruszcz Gd.

Data publikacji:
2014-05-16 14:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
UM Pruszcz Gdański

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Z Pruszcza do Gdańska na rowerze wzdłuż kanału
fot. Polimerek, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Jest szansa, że jeszcze w wakacje rowerzyści pojadą ścieżką technologiczną na wale Kanału Raduni z Pruszcza Gdańskiego do Gdańska. Dodatkowo w przyszłym roku Miasto Pruszcz Gdański połączy gdańską ścieżkę z istniejącą ścieżką rowerową.

Od strony Gdańska można dojechać do granic Pruszcza Gdańskiego drogą technologiczną, która zrealizowana została w ramach szerszego projektu przebudowy fragmentu kanału Raduni, a którą Miasto Gdańsk udostępniło rowerzystom. Podobna droga powstaje nakładem Starostwa Powiatu Gdańskiego, w ramach trwającego właśnie I etapu remontu powiatowego odcinka Kanału Raduni.

– Obecnie sprawdzamy, czy i w jaki sposób możliwe jest udostępnienie rowerzystom drogi technologicznej – mówi wicestarosta Marian Cichon. - Jeżeli okaże się to prawnie możliwe, odpowiednio ją oznakujemy – zapewnia Cichon.

Dodatkowo w przyszłym roku Miasto Pruszcz Gdański połączy istniejącą już ścieżkę rowerową, będącą częścią Bursztynowego Szlaku, z gdańską drogą technologiczną specjalnym mostkiem. – Miasto Pruszcz Gdański wybuduje mostek w przyszłym roku, z funduszy zewnętrznych - mówi Bartosz Gondek, rzecznik burmistrza. Inwestycja ta to realizacja ustaleń, podjętych kilka lat temu z Miastem Gdańsk.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa i Poznań: Dwa miasta, dwa spojrzenia na rzekę

Przestrzeń

Warszawa i Poznań: Dwa miasta, dwa spojrzenia na rzekę

Justyna Urbaniak 21 lipca 2014

Szczecin: Najpierw drogi rowerowe, potem rower miejski?

Komunikacja

Szczecin: Najpierw drogi rowerowe, potem rower miejski?

Michał Lange 24 kwietnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS